Верховна Рада проголосувала за постанову про визнання Революції Гідності історичною подією для України.
Проголосовану постанову було присвячено шостій річниці початку Євромайдану та Революції Гідності. Відповідне рішення підтримали майже конституційною більшістю – 295 народних депутатів.
«Ми сьогодні можемо зробити історичний крок і визнати, що Майдан і Революція Гідності була історичною подією. Що ми як парламент – засуджуємо діяльність окремих працівників підрозділу «Беркут» і поліціянтів, які вбивали людей, що ми вимагаємо довести до логічного кінця і все ж таки в судах визнати, що ці діяння, які робили ці люди, ті діяння, які творили керівники держави, були протиправними», – заявила народний депутат Олександра Устінова під час виступу в парламенті.
Згідно з пояснювальною запискою, постанова спрямована на привернення уваги українського суспільства та міжнародної спільноти до Євромайдану та Революції Гідності.
“Виступ емоційний, бо там багато болі. Сьогодні Верховна Рада визнала Революцію Гідності – історичною подією, і поставила крапку в історичної справедливості! Верховна Рада засудила діяльність окремих працівників міліції, беркуту, судів та посадових осіб. Те, що Європейський суд зробив 6 років тому ми зробили сьогодні. Але тепер, ні в судах, ні на інформаційних помийках ніхто не скаже: «переворот», «антидержавний заколот» ітд. А ті, хто утримався і не голосував – хай просто нарешті забудуть цю країну з нашими Майданами, українцями і всім, що так ненависне їм.” – написала депутатка Верховної Ради Бобровська Соломія про прийняте рішення і про свій виступ з трибуни вз закликом підтримати це історичне рішення.
Постанова визначає позицію Верховної Ради України щодо:
- визначення Революції Гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразник національної ідеї свободи;
- недопустимості зволікання із розслідуванням «справ Майдану»;
- важливості пам’яті про Героїв Небесної Сотні;
- неприпустимості узурпації влади;
- політичної оцінки режиму Віктора Януковича;
- засудження протиправних дій окремих співробітників підрозділів міліції «Беркут», окремих міліціонерів, військовослужбовців внутрішніх військ, судових виконавців, прокурорів, суддів, інших осіб під час Революції Гідності.