Інтернет-видання «Дніпро.Головне»

У Павлограді анонсували підвищення тарифів на воду з 2027 року

У Павлограді повідомили про планове підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, яке може вступити в дію з 1 січня 2027 року.

Нова вартість послуг

Згідно з проєктом рішення, оприлюдненим на офіційному сайті Павлоградської міської ради, тариф на водопостачання для всіх категорій споживачів пропонують встановити на рівні 104,69 грн за кубометр (з ПДВ). Вартість водовідведення прогнозується у 42,53 грн за кубометр. У сумі за один кубометр води та стоки доведеться платити 147,22 грн.

Для порівняння, нинішні тарифи, які почали діяти з 1 липня 2026 року, становлять 84,01 грн за кубометр водопостачання та 29,46 грн за кубометр водовідведення. Загальна сума на цей час – 113,47 грн за кубометр.

Причини перегляду тарифів

Фінансова заборгованість населення

Станом на початок 2026 року дебіторська заборгованість перед КП «Павлоградводоканал» сягнула 125 млн грн, з яких 112,4 млн грн – борг населення. Високий рівень заборгованості також негативно впливає на фінансовий стан підприємства та є однією з причин необхідності збільшення тарифів.

Остаточне рішення щодо тарифів має прийняти виконавчий комітет Павлоградської міської ради.