У 2024 році Кабінет Міністрів України затвердив одноразову виплату у розмірі 6500 гривень для частини дітей з інвалідністю у дев’яти прифронтових областях, серед яких і Дніпропетровська область.
Хто отримує виплату
Грошову допомогу надають дітям з інвалідністю підгрупи А, які проживають у Чернігівській, Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Одеській, Сумській та Запорізькій областях. Виплата спрямована лише на тих, хто ще не отримував одноразові допомоги у межах програми «Зимова підтримка» в опалювальному сезоні 2025/2026.
Як відбувається інформування
- Списки отримувачів формуються на основі даних Єдиної інформаційної системи соціальної сфери;
- Пенсійний фонд України перевіряє інформацію і повідомляє про право на отримання виплати;
- Оповіщення надходять через застосунок «Дія» (за наявності), мобільний зв’язок або електронною поштою;
- У разі необхідності громадяни інформуються про строк та порядок звернення до сервісних центрів.
Особливості виплати
Допомогу у 6500 гривень виплачують одному з законних представників дитини. Кошти переводяться безготівково на банківський рахунок, на який надходять соціальні виплати.
Джерело фінансування – кошти з рахунку для гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану.
Ця ініціатива має на меті підтримати родини, які виховують дітей з інвалідністю в регіонах, що знаходяться поблизу зони бойових дій.
