У Дніпрі з травня 2019 року на вулиці Курсантській, 7 працює штрафмайданчик для зберігання тимчасово затриманих автомобілів. Одночасно на ньому можна вмістити 800 машин. За час існування майданчика там уже побувало понад 2000 автомобілів, власники яких не знають або нехтують загальними для всіх правилами паркування. Усі транспортні засоби віддають лише власникам після надання документів, оплати штрафу, а також послуги евакуації та зберігання на майданчику.
«Спочатку ми працювали на двох евакуаторах, наразі їх вже вісім. Протягом двох-трьох найближчих місяців прийдуть ще два, підвищеної вантажопідіймальності, – до 5 тонн. Щодня з восьмої ранку до шостої вечора всі наші машини працюють за викликами інспекторів з паркування. Адже люди паркуються на пішохідних переходах, перехрестях і посеред вулиць, перекривають рух транспорту і прохід пішоходам. Наше головне завдання – прибирати такі автомобілі з вулиць міста», – розповів заступник начальника відділу забезпечення діяльності спецмайданчика для охорони тимчасово затриманих транспортних засобів КП «Міськавтопарк» Денис Іванов.
Незважаючи на систематичні порушення, за словами співробітників КП «Міськавтопарк», відповідальність у містян все ж таки зростає. Але продовжують діяти певні закономірності, наприклад, по п’ятницях дніпряни нехтують правилами у декілька разів частіше, ніж в інші дні тижня. Є навіть конкретні перехрестя, де більше порушень, і створюють їх одні й ті самі люди.
«На перехресті вулиці Якова Самарського та площі Успенської щоразу виявляю порушення. Є навіть такі авто, які я впізнаю ще здалеку, їх вже евакуйовували по три-чотири рази, але це людей не зупиняє. Порушення правил дорожнього руху та створення перепон для пішоходів тягне за собою штраф 510 грн та евакуацію автомобіля. Я залишаю водію на склі повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності, складаю протокол і викликаю евакуатор», – розповідає про подробиці роботи інспектор з паркування КП «Міськавтопарк» Віталій Мельник.
Евакуатори мають усе необхідне обладнання, щоб завантажити та перевезти тимчасово затриману машину без пошкоджень. В екіпажі – двоє досвідчених працівників.
Довідка. Вартість евакуації автомобіля завважки до 2 тонн – 720 грн, понад 2 тонни – 840 грн, а більш ніж 3 тонни – 1050 грн. Протягом перших семи днів за зберігання машини на штрафмайданчику потрібно заплатити 144 грн за добу. Потім – 24 грн. Якщо ви сплачуєте штраф протягом перших 10 банківських днів, діє знижка у 50 %.