В Університеті третього віку було запроваджено новий спортивний напрямок – оздоровча руханка з елементами дихальної гімнастики, розроблену тренеркою з оздоровчої гімнастики УТВ, Юлією Небогатовою, на основі її власного досвіду. Ця програма поєднує в собі дихальну гімнастику цигун та вправи на розтяжку.
“Цим ми покращуємо загальний стан здоров’я представників зрілого віку, розвиваємо їх координацію рухів та дихання. Ці заняття допомагають розширити об’єм легень, покращити роботу серцево-судинної системи та стан м’язів”, – зауважила Юлія Небогатова.
Учасниця Університету третього віку, пані Алла, розповідає про користь цієї гімнастики для свого здоров’я: “Я ходжу на ці заняття з першого дня їх запровадження, і я дуже задоволена. Вони цікаві, оскільки кожного разу ми дізнаємось щось нове і збагачуємо свій досвід. Взагалі, після кожного заняття я почуваю себе дуже добре протягом усього дня”.
Її одногрупниця, пані Тетяна, додає, що вона отримує від занять багато позитивної енергії та емоцій: “Я помічаю, що почуваю себе краще, менше реагую на стрес, навчилась контролювати емоції. І тренерка Юлія – чудова, все доступно пояснює нам”.
Загалом, більше 45 учасників Університету третього віку приєдналися до цих занять.
“На початку розвитку нашого проєкту основними спортивними напрямками були китайська гімнастика з ракеткою, скандинавська ходьба та оздоровча гімнастика. З урахуванням побажань учасників ми розширили наші напрямки, включаючи оздоровчу гімнастику. Вона включає заняття з елементами дихальної гімнастики, східних танців та зумби. Ці заняття мають велике значення для цієї вікової категорії, оскільки допомагають підтримувати здоров’я та зменшити реакцію на стрес. Наразі більш ніж 45 представників зрілого віку долучилися до оздоровчої руханки з елементами дихальної гімнастики. Загалом, близько 250 людей відвідують різні напрями оздоровчої гімнастики”, – зазначила Вікторія Дерець, головна спеціалістка управління з питань розвитку соціального захисту населення ДМР.
Все ще можна приєднатись до занять з оздоровчої гімнастики з дихальними елементами. Для цього потрібно стати частиною проєкту “Університет третього віку”. Докладні відомості можна отримати за номерами телефонів: 093 134 46 69, 068 753 71 71, 099 607 56 97.