22 червня мер Дніпра Борис Філатов провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном.
Сторони обговорили перспективи економічного співробітництва та історичні паралелі взаємної роботи, котрі формувалися впродовж кількох століть. Для пана Етьєна де Понсена це – перший візит до Дніпра. Французький амбасадор зауважує: відвідини міста планував давно, утім через карантин це постійно відкладалося.
Зі свого боку очільник Дніпра Борис Філатов привітав пана посла на дніпровській землі та висловив вдячність французьким партнерам за підтримку України у Нормандському форматі.
Нині французька сторона опікується зведенням заводу з виробництва питної води в Маріуполі. Водночас для Дніпра як міста, котре зробило значний внесок у зупиненні сепаратистського руху в країні та зараз є становим хребтом незалежності, політично так само важлива підтримка західних партнерів.
«Якщо будуть якісь побажання, інвестиційні проєкти, ми із зацікавленням поставимося до цього і будемо вдячні, якщо французькі інвестори захочуть зайти до нас», – сказав Борис Філатов.
Крім цього, між нашими сторонами сформовано чимало історичних паралелей співробітництва: будівництво першої в місті електростанції коштом французького капіталу та співпраця в галузі електротранспорту.
Водночас Дніпро цьогоріч відзначає рік Олександра Поля – почесного громадянина міста та людини, котра першою залучила до тодішнього Катеринослава західні капітали та сприяла промисловому розвитку. Нині у Дніпрі тривають археологічні розкопки, мета яких – пошук місця поховання Олександра Поля, що до тепер вважалося втраченим.
«Дійсно, у вашу дореволюційну епоху зв’язки з Францією були дуже різнобічні. Тож чому б не повернутися до тієї ж інтенсивності і зробити навіть краще. Я повністю підтримую цей підхід, котрий приділяє таке місце історії. Сьогодні ми відзначаємо зростання інтересу з боку французького бізнесу до України. Сфери зацікавленості стосуються концесійних форм співробітництва, водопостачання, розвитку транспортної мережі – галузі, де французи володіють визнаним у світі досвідом експертизи. Аби це рухалося вперед, потрібен стабільний та прозорий юридичний та економічний бізнесовий клімат», – сказав Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.
Зі свого боку Борис Філатов зауважив, що мерія Дніпра відкрита до співробітництва.
«Я вважаю, що можливими є два напрями. Якщо є зацікавленість певних французьких бізнесменів та інвесторів, зрозуміло, що ми даємо зелене світло з отриманням дозвільних документів – те, що стосується мерії. Утім, на жаль, в умовах згортання реформи децентралізації у місцевого самоврядування залишається все менше і менше можливостей. Та ми б могли співпрацювати за низкою програм безпосередньо від муніципалітету – там, де він може бути замовником. Нам це цікаво. Ми відкриті до обговорень», – зазначив мер Дніпра.