У Дніпрі для учасників соціального проєкту «Університет третього віку» провели лекцію на тему «Запобігання шахрайству на просторах інтернету та в житті». Слухачам розповіли про правила безпечного користування всесвітньою мережею, як не натрапити на аферистів та що робити, якщо це вже сталося, – повідомляє Дніпрорада.
«Торік управління протидії кіберзлочинам відкрило 706 кримінальних проваджень, приблизно 30% з них – це звернення від людей похилого віку. Сьогодні я тут, аби розказати про основні правила безпечного користування інтернетом. По-перше, треба користуватися лише перевіреними сайтами, при інтернет-покупках надавати перевагу накладеному платежу, тобто сплаті при отриманні товару, також не можна повідомляти дані своїх кредитних карток», – розказав заступник начальника управління протидії кіберзлочинам в Дніпропетровській області департаменту кіберполіції Національної поліції України Олександр Шемеляк.
Проведення лекції ініціювала міська рада Дніпра, адже люди похилого віку все частіше користуються інтернетом, комп’ютером, тому важливо навчити, як робити це безпечно, зазначила директорка КП «Інфо-рада-Дніпро» ДМР Альона Чуєва: «Це перша лекція на таку тему, в якій взяли участь представники кіберполіції, Дніпровського бюро правової допомоги і я – як представниця міськради і Ситуаційного центру Дніпра. Ми сподіваємось, що такі заходи проходитимуть постійно, буде ціла серія лекцій. Зараз дуже важливо, аби люди похилого віку були обізнані у тому, як правильно користуватися електронними ресурсами, якими вони бувають, берегли свій час та здоров’я, були у безпеці».
Під час лекції слухачам розповіли, що робити, якщо ви стали жертвою шахрайства в інтернеті. Першочергово потрібно звернутися до правоохоронних органів, розповів завідувач сектору Дніпровського бюро правової допомоги № 1 Олександр Ковальов: «Не зайвим буде звернутися до юриста, аби він допоміг правильно оформити заяву, це забезпечить відкриття кримінальної справи. Ми (бюро правової допомоги) можемо надавати вторинну правову допомогу, це включає представництво особи в досудовому розслідуванні та в суді».
Тричі шахраї телефонували Ганні Бут, щоразу вигадували новий привід: то повідомляли про виграш в лотереї, то повідомляли про премію. Жінка каже, прийшла разом з подругою, сподівається дізнатись щось нове: «Я шахраям ніколи не вірила, одразу закінчувала розмову. Сьогодні прийшла за компанію, також хочу інформацію передати сусідам, їм теж телефонують».