"Настав особливий час": в Україні заговорили про нове державне свято

15.04.2019 10:15

В Україні планують запровадити нове державне свято. Українці зможуть невдовзі відзначати День свободи совісті та віросповідання.

Про це заявив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, повідомляє Інтернет-видання "ДНІПРО. ГОЛОВНЕ" з посиланням на "Znaj. ua".

Запровадити нове свято ініціювала Всеукраїнська Рада релігійних об’єднань за сприяння Українського інституту національної памʼяті. Передбачається, що в цей день будуть почитати тих, хто став жертвою дискримінації за релігійною ознакою. В'ятрович пояснив, що "комуністичний режим переслідував українців не тільки за національною або соціальною ознакою".

"Репресивна політика проводилася і проти віруючих, а жертвами режиму були всі віросповідання (православ'я, протестантизм, мусульманство та ін.). Тому українцям необхідний День свободи совісті та віросповідання, щоб показати, що демократичні принципи в нашій країні перемогли", - заявив глава Інституту національної пам'яті.

Своєю чергою вiце-президент громадської організації "Українська асоціація релігієзнавців", завідувач відділу філософії та історії релігії Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович наголосила, що запровадження такого дня на сьогодні є надзвичайно актуальним.

"Ми тривалий час думали про те, що необхідно відзначати такі важливі цінності нашого життя, як свобода совісті та свобода віросповідання. І зараз настав особливий час — час непевності, соціальних і політичних переживань, страхів — і розмова про свободу світогляду, свободу совісті та віросповідання є, як ніколи, дуже важливою", - підкреслила Людмила Филипович.

Дату свята, яку планують закріпити в календарі, Володимир В'ятрович поки не позначив.

Комментарии
Последние записи в блогах

Асоціація міст України виступила категорично проти перекладання на місцеві бюджети фінансування витрат через знижнення граничних тарифів на тепло і водопостачання. Це призведе до додаткового навантаження на місцеві бюджети, яке вони просто не витримають.

Подробнее

За п’ять місяців поточного року ГУ ДФС у Дніпропетровській області видано 5796 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами. Загалом, станом на 1 червня в області діє 14432 ліцензії по 4816 суб’єктах господарювання.

Крім того, ведеться систематичний контроль за своєчасністю щоквартальної сплати суб’єктами господарювання за ліцензії на право роздрібної торгівлі. В результаті, з початку року призупинено дію 1136 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу.

«Слід зазначити, що з початку поточного року, за порушення законодавства в частині продажу алкогольних та тютюнових виробів було анульовано 969 ліцензій, у тому числі 39 ліцензій за порушення законодавства в частині продажу зазначених товарів особам, які не досягли 18 років», - повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярьов.

 

Подробнее

Протягом січня – травня 2019 року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області надійшло 902,5 млн грн єдиного податку від суб’єктів господарювання - фізичних осіб, що на 196,2 млн грн, або на 27,2 % більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Про це повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов.

На початок червня поточного року спрощену систему оподаткування у своїй діяльності застосовують понад 96 тисяч підприємців.

Найбільш чисельною серед «спрощенців» є друга група, яка складає майже 43 тисячі підприємців. У третій групі перебуває більше 41 тисячі платників єдиного податку, у першій – понад 12 тисяч.

За І квартал 2019 року підприємцями - платниками єдиного податку третьої групи задекларовано валового доходу на загальну суму майже 7 млрд грн, що на 1,7 млрд грн більше, ніж за відповідний період  минулого року. Сума єдиного податку до сплати складає 337,3 млн грн, що на 79,7 млн грн більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Подробнее

Асоціація міст України категорично проти ініціативи щодо податкових пільг для земель залізниці. У зв’язку з цим надіслала до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики свої зауваження до законопроєкту «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту», яким пропонується встановлення податкових пільг для земель залізниці.

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет