У Японії найстарша людина світу Кане Танака відсвяткувала 119-річчя — 2 січня 2022 року. Жінка провела цей день разом зі співробітниками будинку для людей похилого віку у префектурі Фукуока, – повідомляє The Japan Times.
Через коронавірусні обмеження Кане Танака не змогла повноцінно контактувати із членами сімʼї. Для спілкування вона використовує жести, захоплюється головоломками та настільними іграми. Жінка народилася в 1903 році — у рік, коли брати Райт здійснили перший в історії пілотований політ на моторному аероплані і пройшов перший Тур де Франс. Танака одружилася, коли їй було 19 років і допомагала керувати сімейним рестораном після того, як її чоловік і старший син вирушили воювати у другій китайсько-японській війні, яка почалася в 1937 році.
Книга рекордів Гіннеса визнала статус Кане у березні 2019 року, коли їй було 116 років. У 2020 році Кане Танака стала найстарішою людиною в Японії (у віці 117 років та 261 день) і відсвяткувала це пляшкою кока-коли — свого улюбленого напою. У 2021 році, коли відбувались Олімпійські ігри, жінці доручили нести Олімпійський вогонь.
Як пише The Guardian, за даними Міністерства охорони здоров’я Японії, у країні зараз проживає 86 510 людей у віці 100 років і старші. Жінки становлять переважну більшість довгожителів, а чоловіків — трохи більше ніж 10 тисяч. Очікувана тривалість життя в Японії також перебуває на рекордно високому рівні — 87 років та 74 дні для жінок і 81 рік 64 дні для чоловіків. Проте у країні скорочується кількість молодих людей — на тлі невдалих спроб підняти низький рівень народжуваності. За даними громадської телекомпанії NHK, протягом останніх 12 років 20-річні становили менше 1% населення країни.
У серпні 2020 року в Еквадорі 110-річний Хуліо Мора і 104-річна Вальдраміна Кінтерос стали найстарішою одруженою парою у світі. У жовтні того ж року чоловік помер.