Минулого тижня у місті декілька днів була ожеледиця. Кількість травмованих дніпрян, як свідчить статистика, зросла майже у двічі. Так у травмпункті лікарні швидкої допомоги кількість травмованих збільшилась в середньому з 20 до 45 чоловік. Травмпункт 16-ї лікарні теж фіксував зростання кількості звернень з 27 до 45 осіб на добу.
Ожеледиця – основна причина типових зимових травм – забиттів, розтягнень та переломів, що виникають через падіння. У Дніпрі, як і в інших містах України, працюють комунальні та приватні травматологічні центри. Де можна отримати травматологічну допомогу у Дніпрі, які послуги надаються та скільки це коштує? — пише сайт «Наше місто».
У Дніпрі функціонують 5 комунальних травматологічних пунктів розташованих у різних районах міста.
Травмпункти Дніпра:
- — вул. Ближня, 31 (лікарня №4);
- — вул. Батумська, 13 (лікарня №6);
- — просп. Б.Хмельницького, 19 (лікарня №16);
- — вул. В.Антоновича, 65 (лікарня швидкої медичної допомоги);
- — просп. Лесі Українки, 26 (Центр матері та дитини ім. Руднєва);
- — вулиця Космічна, 13 («Регіональний медичний центр родинного здоров’я»).
У травматологічних пунктах надаються послуги:
- первинний огляд та консультація лікаря-травматолога;
- діагностика травми (рентген, УЗД, комп’ютерна томографія);
- невідкладна допомога при травмах (накладання шин, іммобілізація, введення знеболювальних препаратів);
- надання ортопедичної та хірургічної допомоги (вправлення вивихів, остеосинтез, операції);
- профілактика та лікування ускладнень травм.
Крім того, травматологічну допомогу надають у кількох приватних клініках. Тут пропонують широкий спектр травматологічної допомоги, включаючи консультацію лікаря-травматолога, діагностику травми, планові ортопедичні та хірургічні операції, реабілітацію. Надання невідкладної допомоги – як іммобілізація, накладання шин та первинна хірургічна обробка ран виконуються не в усіх приватних клініках, про це треба дізнаватись під час запису на прийом.
Які послугі оплачує НСЗУ?
Відповідно до діючого законодавства України, травматологічна допомога має надаватись безкоштовно, якщо медичний заклад уклав договір з НСЗУ про надання такого пакета послуг.
— Надання медичної допомоги пацієнту при зверненні до приймального відділення без подальшої госпіталізації — цей пункт договору передбачає, що пацієнту буде надана вся допомога, зокрема, і накладання гіпсу, — коментує Наталія Шуліка, заступниця директора Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ. — В оплату медичному закладу сумується все, що зроблено пацієнту. Ми дивилися по кожному випадку, який вносять в систему, якщо лікарі правильно закодували перелом, бо це важливо і саме так рахується сума відшкодування лікарні – заклад отримує за випадок перелому кінцівки близько 500 грн.
Якщо у травмпункті з вас вимогають додатково оплатити будь-які послуги, які держава гарантує як безкоштовні, у НСЗУ пропонують звертатись на гарячу лінію.
— Ми стикаємось з такими ситуаціями, коли лікарі кажуть пацієнтам, що держава компенсує тільки 56 гривень за консультацію, — констатує Наталія Шуліка. — Але це неправда, і все залежить від того, наскільки правильно лікар заповнить документи. Тому ми звертаємось до пацієнтів з проханням повідомляти про випадки вимагання грошей за надання послуг, які повинні бути безкоштовними! Ми реагуємо на кожне звернення.
16-77 – короткий номер для звернень до НСЗУ, можна залишити скаргу на сайті НСЗУ
https://service.e-health.gov.ua/gromadyanam/osobistij-prijom/citizen-form
Хворий нічого не повинен купувати!
Це стверджують у травмпункті лікарні швидкої допомоги у Дніпрі, де побували кореспонденти «НМ».
— Ми працюємо цілодобово, звертатись можна у будь-який час, — розповів Степан Валерійович, завідувач травмпункту лікарні швидкої допомоги у Дніпрі. – Наша лікарня і наш травмпункт повністю забезпечені лікарськими препаратами для надання першої допомоги. Це перев’язувальний матеріал, гіпсові бинти, шовний матеріал та різні типи антисептиків. Хворий нічого не повинен купувати! Це входить до пакету надання першої допомоги від НСЗУ – тому всі ці маніпуляції: знеболювання, накладання гіпсової іммобілізації, первинна хірургічна обробка рани, цифровий рентген – це все у нас виконуються безкоштовно.
Скільки кошує перелом у приватних клініках?
— Вартість первинної консультації при травмі у приватних клініках – 500–700 грн.
Рентген — від 300 до 500 гривень.
Накладання гіпсу від 350 до 1000 гривень.