В Тернопільській області посадовці одного з районних територіальних центрів комплектування “заробляли” від 100 000 до 150 000 доларів на бажаючих уникнути мобілізації. Організатору схеми та одному зі спільників правоохоронці вже повідомили про підозру. Наразі відомо, що посадовці ТЦК “допомогли” майже 150 чоловікам уникнути призову до війська та ухилитися від виконання військового обов’язку. Про це повідомляє 49000 з посиланням на Нацполіцію України.
Скільки коштували “послуги” посадовців районного ТЦК
Кожна послуга, яку надавали посадовці ТЦК, мала свою ціну. Сума коливалася від 1 тисячі до 15 тисяч доларів США. За оновлення військових даних із проставленням відповідного штрихкоду в тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, а також з перспективою уникнути мобілізації хотіли до 2000 доларів.
Від 5000 до 15 000 тисяч доларів “коштував” вплив на членів ВЛК з метою списання з військової служби, а також за допомогу у переведенні з бойових частин в тилові з перспективою звільнення з війська. Працівники поліції встановили, що організатору незаконних заробітків допомагали п’ятеро спільників.
Представники РТЦК створювали штучні перешкоди в отриманні документів для осіб, які мали законне право на відстрочку, а також мобілізовували їх з метою підняття показника ефективності роботи. Надалі таких осіб за гроші звільняли з військової служби. Наразі працівники карного розшуку встановили, що таким чином зловмисники “допомогли” майже 150 військовозобов’язаним.
Встановлено, що посадовцям наживатись на “ухилянтах” допомагали й цивільні особи. Наразі поліцейські встановлюють усіх спільників.
Що знайшли при обшуках
На території Тернопільської та Львівської областей правоохоронці провели 38 обшуків. У ході обшуків виявили та вилучили близько 100 000 доларів, 80 000 євро, 2 мільйони гривень, службову документацію, комп’ютерну техніку та інші речі, які свідчать про незаконну діяльність посадовців.
Затримання та кримінальні справи
Організатору корупційної схеми оголосили про підозру під час наради з керівниками ТЦК та СП щодо організації та проведення заходів загальної мобілізації людських і транспортних ресурсів, яка проходила у Тернопільській обласній військовій адміністрації. Йому інкримінують ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди у великому розмірі). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.
Від трьох до восьми років з конфіскацією майна загрожує й одному зі спільників. Чоловікові оголосили підозру за ч. 3 ст. 369-2 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поєднане з вимаганням такої вигоди) КК України.
Вирішується питання про повідомлення підозр організатору та п’ятьом спільникам ще й за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369-2 КК України в складі організованої злочинної групи.