На лікарню сподіватись смертельно небезпечно – такий висновок но закінченню журналістського розслідування зробив Геннадій Сенкевич, опинившись до того в ролі пацієнта. Журналістське розслідування, котре тривало півроку, почалося з подій у лікарні імені Мечникова, куди хворий 17 червня звернувся з підозрою на інфаркт. Раніше наше видання повідомляло, що внаслідок невірної постановки діагнозу чоловік ледь не загинув, і його здоров’ю причинена значна шкода.
Пацієнт і журналіст Геннадій Буткевич
За час розслідування здійснено десятки запитів, залучено кілька фахівців та посадовців з однією метою – з’ясувати, чи слід дніпрянам покладатися на лікарів у разі виникнення симптомів хвороби, яка забирає щорічно сотні життів тільки на Дніпропетровщині.
Отже, достеменно вдалося встановити наступні факти. Перший. Лікарня має договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на лікування хворих на серцево-судинні захворювання, про це повідомляється в офіційній відповіді на запит від 27 листопада 2023 року за підписом медичного директора лікарні Сергія Тимчука. Тому можна стверджувати, що фінансування означеного медичного закладу здійснюється нею у повному обсязі.
Другий. Згідно клінічного протоколу № 1936 для діагностики інфаркту застосовується тест на тропонін. Цей тест також надає алгоритм лікування хвороби у подальшому – обирається номенклатура препаратів, розраховується їхнє дозування та т.п.
Третій. Тести на тропонін, як повідомив Сергій Тимчук, знаходяться в Центральній лабораторії лікарні, котра працює цілодобово і вважається однією з найкращих у місті. 17 червня хворому тест не зробили без пояснення причин.
Виникають закономірні запитання: чому 17 червня пацієнтові не надали послугу, яка фінансується НСЗУ у повному обсязі та чи є цей випадок одиночним? Адже у відповіді на наш запит в. о. директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної військової адміністрації Светлана Росточило повідомляла наступне: «…у 2022 році від хвороб системи кровообігу у ДОР «Дніпровська обласна клінічне лікарня ім. І. І. Мечникова» Дніпровської обласної ради» померло 512 хворих, з них 26 з діагнозом «гострий інфаркт міокарду». За 6 місяців 2023 року від хвороб системи кровообігу померло 313 хворих, з них 10 з діагнозом «гострий інфаркт міокарду». Таким чином, виявляється, що або тестів на тропонін за державні кошти у лікарні імені Мечникова ніхто не закупив, або їх роблять не всім з невідомої причини (до речі, хворому тест зробили аж за добу, тому про відсутність фінансування з боку НСЗУ йтися не може). Скільком з 36 померлих їх не зробили?
На думку автора, 17 червня у приймальному відділенні лікарні мала місце службова недбалість – у кращому випадку. І, вірогідно, абсолютна байдужість до людського життя. Проте, можливо, на ці запитання відповість суд, адже колишній пацієнт не збирається сидіти склавши руки, коли доля тисяч хворих залежать від «людського фактору», можливо, від небажання сумлінно виконувати свої обов’язки, а, може, елементарно від ліні, настрою. Хтозна… А дніпрянам можна тільки порадити: про всяк випадок купіть за 80 гривень тест на тропонін та носіть його завжди у кишені. Навіть коли потрапляєте до лікарні імені Мечникова.
Журналіст і пацієнт Геннадій Сенкевич.