«Маски на заняттях не обов’язково, контроль за станом здоровя, заборона «шведського столу» в їдальнях», – так коротко виклало міністерство основні вимоги.
Вхід до навчальних закладів і перебування в них рекомендовано лише в масках чи респіраторах, але під час самих занять носіння маски не обов’язкове.
Також МОН радить педагогам починати заняття з опитування учнів про стан їх самопочуття і намагатись проводити заняття на свіжому повітрі. Правда, як саме реалізувати останню пораду – не зрозуміло. Мабуть, в якості зразка, можна використовувати принципи школи давньогрецького філософа Арістотеля – він саме гуляв у саду зі своїми учнями, не вимагаючи від них сидіння за партами. В теплу пору цей принцип реалізувати можна, а от із настанням холодів – буде проблематично.
Загалом, радять уникати скупчення людей в закритих приміщеннях і мінімізувати переміщення учнів та співробітників по закладу.
Є вимоги до харчування – ніяких «шведських столів», а відстань між столами в їдальнях має бути не менш як 1,5 м, а за одним столом має бути не більш ніж 4-х осіб.
Окрім того, батькам та іншим супроводжуючим особам вхід до освітнього закладу буде заборонено.
На період карантину заклади повинні забезпечити наступні умови безпеки:
- місця для обробки рук антисептиками на вході до всіх приміщень,
- збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери,
- підготовлені санітарні кімнати: рідке мило, паперові рушники або електросушарки для рук,
- плакати, банерипро респіраторну гігієну та етикет кашлю,
- обладнані медпункти: безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту,
- розмітка на підлозідля утримання дистанції та організованого руху коридорами,
- провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття,
- очищення і дезінфекція поверхонь– дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо – після проведення занять у кінці робочого дня.