Дніпро увійшов до п’ятірки міст з найкращими результатами «Індексу благополуччя молоді», посівши 4 місце в Україні. Індекс благополуччя молоді – це комплексний індекс, який включає 49 показників за 7 напрямками: освіта, здоров’я, економічні можливості, участь у політичному житті, участь у громадському житті, інформаційні та комунікаційні технології, безпека та захищеність, – повідомляє Дніпровська міська рада.
«Дніпро увійшов до п’ятірки найкращих, а значить багато його параметрів є збалансованими. Індекс благополуччя молоді тісно пов’язаний з усім, що відбувається у місті. Цей показник дуже сильно впливає на розвиток мегаполіса та на його досягнення. Перш за все, наша молодь почуває себе досить захищено, має багато можливостей, може брати участь у житті міста завдяки інформаційним технологіям. Це процес взаєморозвитку», – зазначив секретар Дніпровської міської ради Олександр Санжара.
Для визначення муніципального Індексу благополуччя молоді для України, автори методології виходили з аналізу світового досвіду визначення найважливіших аспектів життя та благополуччя молоді, напрямів розвитку молоді, методик благополуччя молоді, а також власної оцінки наявних даних за різними аспектами на муніципальному рівні. У результаті цієї роботи, автори визначили 49 первинних індикаторів, які згруповані по 7 важливих блоках:
- Освіта
- Здоров’я
- Економічні можливості
- Участь у політичному житті
- Участь у громадському житті
- Інформаційні та комунікаційні технології
- Безпека та захищеність
Згідно умов ініціативи на сайті міської ради з 24 листопада по 24 грудня 2020 року було впроваджено платформу та проведено опитування молоді. Участь у ньому взяли 817 дніпрян віком від 14 до 35 років. Це найбільший показник серед усіх міст в Україні. Найвищий бал опитування – одиниця, Дніпро набрав 0,7.
«За результатами опитування рівень задоволення молоді життям у Дніпрі є досить високим. Приємно, що у нас є свідомі молоді люди, які долучилися не тільки безпосередньо до опитування, а й до організації цього процесу», – сказала заступниця директора – начальниця управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання департаменту гуманітарної політики ДМР Дар’я Біла.
За словами представника фонду ООН у галузі народонаселення Дмитра Куліка, опитування Індексу благополуччя молоді – це один з інструментів, який допомагає молоді комунікувати з міською владою.
«Індекс благополуччя молоді – це потужний інструмент для формування молодіжної політики в місті, з урахуванням найбільш важливих критеріїв. У свою чергу, міська влада завдяки показникам індексу може зрозуміти, у які напрямки слід інвестувати кошти для розвитку», – сказав Дмитро Кулік