Щотижня Департамент екологічної політики Дніпровської міської ради здійснює моніторинг стану річки Дніпро. На цей раз моніторинг було проведено у лабораторії кафедри екології «Національного технічного університету «Дніпровська політехніка». Забір води для дослідження було здійснено на вулиці Січеславській Набережній, біля пам’ятника Маргелову. У 2018 році між департаментом і згаданим вищим навчальним закладом було укладено меморандум про співпрацю у галузі екології. «Ми співпрацюємо з кафедрою екології «Дніпровської політехніки» вже понад сім років. Ця кафедра є однією з провідних наукових установ не лише у нашому місті, а й в країні. Департамент регулярно моніторить стан річки Дніпро. Сьогодні ми здійснили забір води для подальшого лабораторного дослідження на кафедрі, щоб вивчити її якість. Ця робота не є випадковою, а проводиться систематично», – зазначив директор департаменту екологічної політики міськради Олег Семенко.
У лабораторії забезпечено можливість візуалізації стану водних екосистем та відстеження їх змін на екрані.
“У цій лабораторії ми займаємося проведенням біоекологічних досліджень. З використанням сучасного оптичного мікроскопу та інших портативних цифрових приладів ми вимірюємо параметри якості води та, за допомогою експрес-методів, отримуємо результати. Ми визначаємо вміст розчинного кисню, солей та інших компонентів, таких як жорсткість, нітрати, хлориди, фосфати та інші”, – пояснив В’ячеслав Федотов, завідувач навчальної лабораторії кафедри екології “Дніпровської політехніки”.
Результати досліджень проб води з річки Дніпро показують, що основні хімічні та органолептичні показники відповідають нормам, які встановлені для комунально-побутового водокористування. Рівень мінералізації невисокий – 220-230 мг/л, рівень pH – 7,2, каламутність – 8,7 одиниць. Загальна жорсткість становить 10,2 ммоль/л, а рівень нітратів за NO3 – 45 мг/л. Усі згадані показники наразі знаходяться в межах норми.