У Дніпрі для студентів вишів провели майстер-клас з вимірювання якості повітря та води від Центру екологічного моніторингу. Обрали територію біля навчально-наукового комплексу «Акваріум» Дніпровського національного університету, що на Монастирському острові. Розпочали з вимірювання повітря так званим пиломіром.
«Зараз дізналися концентрацію пилу – після рясних дощів ми маємо очищену атмосферу. Показники у зеленій зоні доволі «ок»», – показав на приладі студентам заступник директора з екології КП «Центр екологічного моніторингу» Дніпропетровської обласної ради Олексій Ангурець.
Не оминули на майстер-класі й теми аномальної погоди, яку спостерігаємо у місті останні дні. «Три дні поспіль ми з вами стикалися з явищем некерованим, природною стихією, а саме – масштабними опадами та пониженням температури. Це явище спровоковано внаслідок індустріального розвитку нашого суспільства, простіше сказати – через глобальне потепління. Усього за два дні випало 76 сантиметрів опадів, хоча середньомісячна норма – 64 сантиметри», – розповів заступник директора департаменту екологічної політики-начальник управління охорони навколишнього середовища Дніпровської міської ради Ярослав Крисько.
Також на майстер-класі перевірили показники річкової води. «Частина приладу занурюється у воду та треба почекати 15 хвилин. Наразі показники стабілізовані у річці Дніпрі. Після кожного вимірювання прилад промивають. За сильної течії такі вимірювання не бажані», – наголосив Олексій Ангурець.
Світлана Бараннік – студентка факультету екології у «Дніпровській політехніці». Дівчина вважає, що для неї такі майстер-класи – важлива практика: «Лекцій можна слухати багато і читати книжок теж, проте, як користуватися приладами, – так не навчимося. А тут ми потримали їх, поспілкувалися з фахівцями, поставили питання», – поділилася дівчина.