Інтернет-видання «Дніпро.Головне»

Литва допоможе підприємцям Дніпропетровщини вийти на ринок Євросоюзу

Яка продукція підприємців регіону може зацікавити європейський ринок? Чим можуть допомогти литовські партнери у просуванні українських товарів до країн ЄС?
Ці питання стали топовими на українсько-литовському бізнес-форумі, що пройшов у Дніпропетровській облдержадміністрації, повідомляє Інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ».
А ще учасники обговорили новітні технології в галузі енергетики та освіти. На зустріч приїхали флагмани інноваційних бізнес-компаній Литви та провідні підприємці Дніпропетровщини.
Економічний форум разом із литовськими партнерами проводимо вже вдруге. Дніпропетровщина зацікавлена у формуванні нових ринків збуту. Підприємці регіону мають якісну промислову та аграрну продукцію, яка може бути конкурентною на європейському ринку. Тож сподіваємося на підтримку Литви у просуванні наших товарів.
На форум приїхала потужна делегація провідних бізнес-компаній Литви – на чолі з віце-міністром економіки та інновацій Литовської Республіки Катериною Роякою.
«Цей форум для нас – гарна платформа, аби підняти бізнес-відносини з Україною, зокрема Дніпропетровським регіоном, на якісно новий рівень, – підкреслила Катерина Рояка. – Наша країна має значний досвід інновацій у різних галузях і готова ним поділитися з українськими партнерами».
Керівник Міжнародного енергетичного кластеру Мантас Нашленас презентував на форумі новітні технології у сфері енергетики.
«Зацікавлені у розширенні співробітництва. До нас вже долучилися компанії Дніпропетровського регіону, але шукаємо нових партнерів. Сподіваюся, наші інновації приваблять підприємців», – сказав Мантас Нашленас.
Серед представлених інновацій – акумулятори нового покоління для сонячних електростанцій. Вони набагато безпечніші та довговічніші за нинішні. А ще литовські партнери можуть поділитися досвідом, як будувати дороги у важкопрохідних місцях.
Одна з панелей форуму – «Смарт сіті». Як створити «розумне місто» чи «розумну бізнес-компанію», розповіли представники компанії «Сivitta».
«Можемо поділитися знаннями, як найефективніше використовувати ресурси населеного пункту чи бізнес-структури. Головне – налагодити «розумний» менеджмент. Для цього необхідно об’єднати зусилля влади, бізнесу та людей», – розповів проектний менеджер «Сivitta Україна» Дмитро Ливч.
До форуму долучилися литовські та українські бізнесмени, представники об’єднаних територіальних громад, науковці та освітяни регіону. Загалом близько 130 учасників.