Після місяців суперечок, 23 квітня, сенат США таки проголосував за пакет військової допомоги. Він включає понад 60 мільярдів доларів для України. Остаточно його погодив Джо Байден. Тож найближчим часом ми отримаємо фінансування, а зброя дійде на фронт незабаром.
Пакет допомоги Україні у США заблокували ще на початку жовтня 2023 року. Ще деякий час США могли надавати нам невеликі партії військової підтримки. Але вже навесні стало зрозуміло, що без американських грошей та зброї Київ опинився у критичній ситуації, на фронті виник величезний дефіцит.
“Зараз, ну, очевидно, дані американської та європейської розвідки, а також ті, що збирає Україна, змусили США вийти з певного летаргічного сну, чи називайте це як хочете, але повернутися до реалій за лаштунками передвиборчої боротьби”, – зазначив аналітик Ігор Чаленко.
Під час розгляду законопроєкту були відкинуті всі правки в тому числі і від українки Вікторії Спартц. В них вимагали не давати Україні допомоги взагалі окрім зброї.
Зрештою за законопроєкт віддали голоси 310 конгресменів, проти ж виступили 112.Під час голосування, в залі було чути, як присутні скандували «Україна», а також тримали жовто-сині прапори.
Президент України Володимир Зеленський назвав ухвалення законопроєкту рішенням, “яке зберігає правильний хід історії”.
“Я вдячний Палаті представників Конгресу США, обом партіям і особисто спікеру Майку Джонсону за рішення, яке зберігає правильний хід історії.Демократія та свобода завжди матимуть значення у світі й ніколи не зазнають поразки, доки Америка допомагатиме їх захищати”.
Президент США Джо Байден у середу, 24 квітня, підписав законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню.
“Гарний день для Америки, гарний день для Європи та гарний день для миру у світі”, — сказав американский лідер.
Уряд Сполучених Штатів оголосив про новий пакет військової допомоги для України. Загалом, пакет був сформований для передачі великої кількості ракетного озброєння на суму 1 мільярд лоларів.
“До кінця 2024 року ми будемо повністю забезпечені з точки зору оборони та бюджету. США, як основний донор, допоможуть нам компенсувати дефіцит держбюджету. Це дозволить нам виплачувати зарплати, фінансувати соціальні програми та забезпечити нормальне функціонування держави”, – наголосив Ігор Чаленко.
Одна з головних інтриг з американською воєнною допомогою Україні – це надання далекобійних ракет ATACMS.
З цими ракетами була певна дискусія між тими жконгресменами-республіканцями, але, судячи з відео Зеленського, дійшли до згоди.
“А сьогоднішній результат – у домовленостях про “атакамсі” для України всі крапки розставлені. Дякую, пане Президенте! Дякую, Конгресе! Дякую, Америко! Дякую кожному й кожній, хто нам в Україні долати російський терор”, – повідомив президент України Володимир Зеленський.
А ще очікується виконання вже анонсованих ініціатив, щодо коаліцій, які підписані між різними країнами партнерами. Ця проголосована допомога від США дуже вчасно для нас прийнята кажуть аналітики.
“Ми цю допомогу отримали максимально вчасно, ну звичайно, ще не всю. Очевидно, що в найближчі тижні допомога й далі надходитиме. А попереду – практичне втілення авіаційної коаліції, де перші F-16 будуть передані Україні і будуть керуватися українськими пілотами, які вже завершили навчання у Британії”, – додав Ігор Чаленко.
Якщо США надають Україні ракети ATACMS, то виникає ще одна інтрига — подальша позиція канцлера Шольца щодо німецьких далекобійних ракетах “Taurus”. А це означає, що на росію може очікувати великий розквіт бавовни на різних ділянках фронту.
російська пропаганда вже заявляє, що Україна останній раз отримує допомогу та більше США не зможе виділяти фінанси. Аналітики впевнені, що говорити зараз, що буде у 2025 році — безвідповідально.
Те саме стосується й наступного президента США, прогнозувати що буде після інавгурації — безглуздо.
За матеріалами ДніпроTV.