У Дніпрі Міністерство оборони України та Координатор проєктів ОБСЄ в Україні розпочали перший дводенний регіональний семінар ОБСЄ з рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків у Збройних Силах України та інших ключових напрямів демократичного контролю над ЗС України. Захід відбувається в рамках міжнародного проєкту «Посилення демократичного контролю над Збройними Силами України» за підтримки Женевського центру управління сектором безпеки (DCAF) – повідомляє armyinform.
У перший день семінару в інтерактивному форматі обговорювались питання демократичного цивільного контролю над ЗС України та переваги від нього. Також були розглянуті основні поняття гендерної концепції, міжнародні підходи до гендерної рівності у збройних силах, поточний стан гендерної інтеграції в Міністерстві оборони та ЗС України.
Начальник навчально-наукового центру стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони Національного університету оборони України імені Івана Черняховського доктор наук з державного управління підполковник Ольга Сальнікова розповіла присутнім про актуальність застосування стратегічних комунікацій як ефективного механізму взаємодії між збройними силами та громадянським суспільством, а також роль демократичного цивільного контролю над збройними силами, розкрила його сутність та переваги.
Саме офіцер-лідер є зразком для особового складу щодо імплементації принципів демократичного контролю у повсякденній діяльності ЗС України, — підкреслила підполковник Ольга Сальнікова.
Також під час семінару відбулася презентація першого проєкту «Путівника з гендерної інтеграції у Збройних Силах України», який невдовзі планують розповсюдити серед військовослужбовців.
Завершиться семінар анкетуванням та тестуванням його учасників, основу якого складуть запитання, які розглядаються під час заходу.
Як повідомили організатори, у 2020 році подібні семінари пройдуть у Харкові, Чернігові, Одесі, Львові та Житомирі.
Міністерство оборони України виступає замовником та співвиконавцем цього проєкту. У заході, метою якого є підвищення обізнаності офіцерів щодо рівності прав і можливостей жінок та чоловіків у війську, прав та свобод військовослужбовців, взаємодії збройних сил з громадянським суспільством, а також демократичного цивільного контролю над ЗС України, беруть участь представники ОБСЄ в Україні, офіцери та працівники оборонного відомства, Генерального штабу ЗС України, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, національні експерти з демократичного контролю і гендерної рівності, представники громадських організацій та офіцери військових частин і установ місцевого гарнізону.
Як зазначив менеджер проєктів у військово-політичній сфері Координатора проєктів ОБСЄ в Україні Олександр Гладкий, рівні права та можливості жінок і чоловіків у збройних силах, які є головними у фокусі проєкту Міністерства оборони України та ОБСЄ у 2020 році, є невіддільною частиною демократичного цивільного контролю над ЗС України, йдеться у повідомленні.