Перший Нікейський собор, що відбувся в 325 році, вирішив, що Великдень святкуватиметься в першу неділю після повного місяця, що настає на початку весни, вказуючи якнайшвидшу дату на Великдень 22 березня і найпізніший 25 квітня.
Керівник Постійного представництва екуменічного Патріархату Константинополя при Всесвітній раді Церков (WCC) у Женеві, архієпископ Тельмес Іов Ґеча, висловився за православну календарну реформу, – повідомляє catholicnewsagency.
Ґеча зазначив, що вже в 1997 р. Всесвітня рада Церков вже провела консультацію щодо обговорення спільної дати Великодня для католиків і православних. На той час було прийнято рішення зберегти норми, встановлені Нікейським собором.
У перспективі 1700 річниці Першого екуменічного Собору в Нікеї, яка припадає на 2025 рік, ієрарх написав у бюлетені WCC, що «це добра нагода нагадати християнам про потребу календарної реформи і встановлення спільної дати Великодніх свят, щоби так залишитися насправді вірними постановам Екуменічного Нікейського Собору». Стимулом у цьому напрямку може стати те, що 2025 року Великдень і в Східній, і в Західній Церкві припадає на один час.
Ватиканський «міністр екуменізму» кардинал Курт Кох із задоволенням прийняв нещодавню пропозицію представника православного Вселенського (Константинопольського) патріархату щодо спільної дати святкування Великодня для всіх християн.
«Великдень — це найбільше свято християнства. Тому було би прекрасним і важливим знаком, якби ми, християни, мали спільну дату цього свята», — сказав голови Папської ради сприяння єдності християн. Кардинал Кох сказав, що ця пропозиція дуже сподобалася Папі Франциску та Коптському Патріарху-папі Тавадросу. «Хоча встановити єдину спільну дату Великодня буде нелегко, але зробити це варто», — сказав ієрарх.