Кутові дивани не менш популярні та затребувані, ніж класичні прямі. Вони добре вписуються в різні типи приміщень, допомагають раціонально використовувати простір і є важливим елементом дизайну інтер’єру. А різноманіття представлених на українському ринку моделей дозволить легко підібрати відповідний з урахуванням особливостей приміщення варіант. На що слід звернути увагу при виборі кутового дивану, розповіли фахівці меблевої фабрики «Тріумф», повідомляє видання Дніпро.Головне.
У чому переваги кутових диванів
Кутові дивани приваблюють своєю універсальністю: вони чудово підходять для різних за призначенням та площею приміщень — як житлових, так і комерційних: від кухонь до приймалень чи офісів. У малогабаритних квартирах вони дозволяють більш розумно та економно використати простір за рахунок того, що заповнюють кути. А великі простори з їхньою допомогою можна візуально поділити на функціональні зони, обходячись без стелажів, шаф та інших додаткових елементів інтер’єру.
Такі моделі диванів, до того ж, дуже зручні та забезпечують більшу порівняно з прямими кількість місць, наприклад, для розміщення гостей. Є серед них і такі, що розкладаються, даючи можливість за необхідності перетворити кутовий диван на комфортне спальне місце.
Якими бувають кутові дивани
По мобільності кутові дивани ділять на монолітні (статичні), модульні та розкладні:
- монолітними називають моделі, в яких усі частини виробу міцно з’єднані в єдине ціле: розібрати чи змінити кут такого дивана не можна;
- модульні кутові дивани зазвичай складається з трьох і більше блоків, які можна за бажанням міняти місцями, змінюючи конфігурацію та розташування меблів;
- розкладні кутові дивани – це дивани, оснащені спеціальним механізмом трансформації, який дозволяє перетворювати їх на спальне місце. До того ж, у таких моделях, як правило, є простір для зберігання постільних речей та інших речей.
За формою кутові дивани бувають Г- та П-подібними.
Г-подібні дивани – це класичний варіант з одним кутом, оптимальний для невеликих кімнат. Вони можуть бути з правим або лівим кутом, і це дуже важливо враховувати при виборі, оскільки переставити такий диван в іншу частину приміщення навряд чи вийде. Втім, є й універсальні моделі: ті, у яких обидві частини мають однакову довжину, і вони з великою ймовірністю зможуть однаково вдало встати і з одного, і з іншого боку кімнати.
П-подібні дивани – це дивани з двома кутами. Це хороший варіант для офісів, зокрема приймальних, і великих приміщень. Кутові дивани модульної конструкції можуть трансформуватися з Г-подібних до П-подібних, і навпаки.
Кутові дивани: розмір, каркас, обивка
Для якого б приміщення не обирався кутовий диван, важливо звертати увагу на його розмір, особливості конструкції, насамперед тип каркасу, і матеріал обивки.
Ширина кутового дивана, яку визначає розмір кута, у більшості моделей стандартна і варіюється від 130 до 170 см. А довжина часто така ж, як і у прямих моделей – від 240 до 280 см. Виняток становлять дивані куточки для кухні або дитячої кімнати, довжина яких зазвичай не перевищує 200 см.
Для маленьких квартир стандартні моделі кутових диванів можуть виявитися надто великими та громіздкими. В такому випадку можна скористатися послугою індивідуального замовлення, яку пропонують практично всі фабрики меблів. Це займе в середньому до двох тижнів, зате ви отримаєте кутовий диван, виготовлений за вашими вимірами, що ідеально вписується в потрібну кімнату або офіс.
Що стосується конструкційних особливостей, експерти радять в першу чергу звертати увагу на матеріал каркасу і механізм трансформації (якщо диван розкладається). Каркас найчастіше виготовляють із ДСП (такий диван буде легшим і доступнішим за ціною), рідше використовують натуральну деревину (меблі на такому каркасі більш міцні, але і більш важкі, та коштують дорожче). Від типу механізму трансформації залежить, наскільки легко та зручно диван буде перетворюватися на спальне місце. У кутових моделях найчастіше використовують механізми «єврокнижка» та «дельфін».
Обивка дивану може бути виконана з тканини чи шкіри (штучної або натуральної). Тканинних варіантів зараз дуже багато, з різними фактурами, відтінками та властивостями. Їх обирають переважно для житлових приміщень. А обивка зі шкіри є більш актуальною для офісів та робочих кабінетів, зазначають фахівці меблевої фабрики «Тріумф». Нерідко шкірозамінник використовують для обивки кухонних куточків, що робить їх більш практичними та легкими у догляді.
Що потрібно зробити перед покупкою кутового дивана
І ще кілька порад, які допоможуть не розчаруватися з часом у вашій покупці:
- виміряйте ширину дверних отворів, щоб переконатися, що обрана модель дивана легко пройде через них, і без ризику бути деформованою;
- визначтеся заздалегідь, у якому куті стоятиме диван, щоб точно знати, яку модель – з правим або лівим кутом – купувати. Насамперед це стосується монолітних моделей;
- якщо плануєте використовувати кутовий диван для сну, безпосередньо в магазині перед покупкою слід перевірити механізм трансформації: кілька разів самостійно, без допомоги консультанта, розкласти та зібрати диван, щоб переконатися, що все працює без збоїв та заїдань. Також варто звернути увагу на основу спального місця: якщо це металева сітка, спати на ньому буде незручно. Та й прослужить такий диван недовго;
- враховуючи, що диван – це місце для відпочинку, не зайвим буде перевірити, наскільки комфортна спинка у обраної моделі;
- обов’язково уточніть у продавця чи менеджера, чи можлива додаткова комплектація стандартної моделі. Це можуть бути подушки, пуфи, вбудований бар, вмонтований USB-роз’єм для заряджання гаджетів і т.д.
Кутовий диван може стати справжньою родзинкою вашого інтер’єру та прослужить не один десяток років, якщо підійти до його вибору з розумом, не керуючись лише емоціями. Вдалих вам покупок!