Використовуючи найновіші технології та алгоритми, цифрові атаки українських хакерів набирають обертів. Зброєю стає код, а вирішальною битвою — злом системи. Наскільки сильний наш ворог у цифровому протистоянні?
Війна у кіберпросторі. Атаки на росію здійснюються і у цифровому світі. У росіян падає все: сайт Міністерства оборони, Кремля, ГосДуми, центральних телеканалів. Паралізується робота бухгалтерських сервісів та банків. І усе це робота українських хакерів.
“Суперничати з рф ми почали ще з 2012 року. У нас були проєкти ще з 2000-х років, яким заздрив навіть Microsoft. Тому їм дуже хотілося дізнатися, що ж у нас таке є”, – зазначив етичний хакер Нестір Сугак.
Нестір – один із українських хакерів, який з початку повномасштабного вторгнення здійснює атаки на російські цифрові системи. Проте юнак називає себе етичним хакером. Бо завдає шкоди лише ворогові. Каже, росіяни активно нападають і у кіберпросторі.
З приводу останніх хакерських атак звичайно, їх стало, мабуть, у декілька сотень разів більше, тому що вони почали напряму фінансуватися міністерством оборони рф. З нашого боку теж кількість спроб та вдалих таких атак збільшилася, мабуть, приблизно в тому ж самому еквіваленті, – каже він.
Нестір зауважує, росіяни чинять атаки практично щодня. Іноді це розвідка, іноді — потужні зломи.
“У першу чергу атакується саме критична інфраструктура, а також такі цивільні продукти як “Дія”. Вважаю, що приблизно 80 на 20 атак ми змогли відбити”, – наголосив Нестір.
Та недооцінювати противника зовсім не варто.
“Якщо всі основні антивіруси були розроблені командами наших опонентів, якими ми користувалися до 2014 року. Якщо вся бухгалтерія в нас була заснована на їх програмних продуктах. У кожному програмному продукті є такі приховані моменти, які виконують завдання того, хто вам його продав цей продукт”, – повідомив в.о. завідувача кафедри кібербезпеки та інформаційних технологій УМСФ Дмитро Прокопович-Ткаченко.
З початку лютого 2022-го росіяни здійснили понад чотири тисячі кібератак. Це втричі більше, ніж у довоєнний період. Тому, поки ЗСУ вбивають ворога на полі бою, українські хакери продовжують протистояння росіянам у кіберпросторі.
Джерело: ДніпроТВ.