Інтернет-видання «Дніпро.Головне»

Філатов на презентації «Лютих пташок» заявив, що мерія Дніпра знайде спосіб інвестувати в масове виробництво FPV-дронів 


Місто Дніпро стало одним з партнерів “Люті пташки, Демо День” – заходу, який організовано координаторами системи навчання та забезпечення операторів БПЛА “Victory Drones” і Благодійним Фондом “Dignitas”. Мер Борис Філатов підкреслив, що місто готове знайти механізм для інвестування коштів у масове виробництво дронів.


«Ми розуміємо, що розробка FPV-дронів — це війна майбутнього. Зараз держава працює в цьому напрямку. Та є бюджети і у регіонального місцевого самоврядування, у територіальних громад. Тому ми всі повинні обʼєднати зусилля в цьому напрямку. Міськрада хоче обʼявити гранти або конкурс, вибрати найбільш компетентного виробника і вкладати в це кошти територіальної громади», — сказав  Філатов.

Під час заходу, Борис Філатов, від всіх містян передав одному з батальйонів ТРО чотири ударні дрони. 
Під час демо-дня «Лютих пташок» з усіма розробками також могли ознайомитися самі військові. Сюди запросили також операторів БПЛА (БПАК) та дронрейсерів, представників льотних шкіл, інструкторів-практиків та волонтерські організації.
Загалом захід зібрав понад два десятки команд виробників і майже 300 гостей події. 
Пан Дмитро представляє компанію Alientech, яка виробляє спеціальні антени-підсилювачі для керування дронами. Вони дозволяють збільшити стабільність звʼязку та дальність польоту.

«На цій виставці ми презентуємо нове рішення — більш потужну антену, яка має всередині два підсилювачі. При більш потужній РЕБ дозволяє працювати і не втрачати дрони», – каже пан Дмитро.

Він зауважує, що на фронті вже успішно застосовуються такі станції, які отримали позитивні відгуки від бійців. Крім цього, розробник з Дніпра, Сергій, презентував ще одну технічну ідею, яка вже пройшла випробування в боях. Йдеться про безпілотні літаки, які можуть швидко модифікуватися шляхом додавання або вилучення елементів, що дозволяє їм виконувати завдання як ударних, так і розвідувальних пристроїв.


«Ми адаптуємо цю платформу під замовника. Тобто він може комплектуватися як якимись набоями, так і електронним обладнанням. Ми можемо адаптувати їх під майже будь-які потреби замовника. Є непогані характеристики по цих літаках», — розповідає Сергій, зауважуючи, що такі дрони також випробовувалися в боях.