У 2020-му році Дніпро підписав Паризьку декларацію «Fast-Track Cities» щодо подолання ВІЛ-інфекції. У рамках муніципальної Комплексної програми здоров’я населення міста щороку виділяються кошти для боротьби з цією хворобою. Частина з них направлена на профілактику передачі ВІЛ від матері до дитини, діагностику ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусних гепатитів, сифілісу. А також – на цитологічний скринінг жінок, медикаменти та суміші для дітей, які народилися від ВІЛ-інфікованих матерів.
«Ліками від ВІЛ-інфекції забезпечує держава. Будь-хто може звернутися до центрів первинної медико-санітарної допомоги або до лікарень, де є кабінети довіри чи жіночих консультацій і цілком безкоштовно пройти тестування на ВІЛ-інфекцію. Якщо у людини її виявляють, то вона не залишається з цим на самоті. Їй надається соціальний супровід. У нас є договори з неурядовими організаціями, соціальні працівники яких і допомагають таким людям стати на відповідний облік, пройти обстеження, а далі вже отримувати відповідне лікування і врешті — жити повноцінним життям», — підкреслила головна спеціалістка відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення міської ради Тетяна Мартиненко.
За словами завідувачки міського СНІД-центру Олени, ситуація з ВІЛ-інфекцією у місті стабільна. На диспансерному обліку лікувально-профілактичних закладів перебуває 8 275 ВІЛ-інфікованих, із них з діагнозом СНІД — 2 375.
«За десять місяців цього року діагноз ВІЛ-інфекція встановлений у 1 129 осіб, що на 20 % менше, ніж за аналогічний період минулого року. Найчастіше хворіють чоловіки — 63 % і 37 % припадає на жінок. З початком війни багато приймали таких пацієнтів як внутрішньо переміщених осіб. Враховуючи це, не вистачало препаратів. Але нині ситуація стабілізувалася, оскільки почали отримувати ліки від Глобального фонду, а відтак — покриваємо потреби у ліках як місцевих пацієнтів, так і ВПО. Нині можемо видавати нашим пацієнтам препарати на 3-4 місяці», — додала завідувачка міського СНІД-центру.