Десять українських університетів потрапили до переліку найкращих закладів вищої освіти за версією журналу Times Higher Education, – повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки України.
Серед українських вишів найвище місце посів Сумський державний університет — 501-600 місце. Інші університети розташувалися таким чином:
- Національний університет «Львівська політехніка» — 601-800 місце;
- Харківський національний університет радіоелектроніки — 1001-1200 місце;
- Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара — 1201+ місце;
- Львівський національний університет імені Івана Франка — 1201+ місце;
- Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» — 1201+ місце;
- Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» — 1201+ місце;
- Київський національний університет імені Тараса Шевченка — 1201+ місце;
- Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна — 1201+ місце;
- Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича — 1201+ місце.
Найбільше у рейтингу представлено університетів зі США — 183 заклади освіти, з яких 57 зайняли місця серед 200 найкращих. Але перше місце у рейтингу посів британський університет — Оксфорд. Також багато закладів освіти з Німеччини та Австралії.
Друге місце між собою розділили американські Гарвард та Каліфорнійський технологічний інститут. На 4 місці опинився Стенфорд (США), а 5 місце розділили Кембридж (Велика Британія) та Массачусетський технологічний інститут (США). Місця з 7 до 10 також зайняли заклади вищої освіти зі США: Принстонський університет, Університет Каліфорнії, Єльський університет та Чиказький університет.
До 20 найкращих потрапили також два китайських університети — Пекінський та Цінхуа. Вони розділили 16 позицію.
Times Higher Education World University Rankings 2022 включає в себе більш ніж 1 600 університетів з 99 країн і територій. Рейтинг ґрунтується на 13 ретельно вивірених показниках ефективності, які вимірюють результати діяльності установи у чотирьох сферах: викладання, дослідження, передача знань та міжнародні перспективи.
Для цьогорічного рейтингу видання проаналізувало понад 108 мільйонів цитувань у більш ніж 14,4 мільйонах наукових публікацій майже 22 тис. вчених у всьому світі. Загалом зібрано понад 430 тис. точок даних з більш ніж 2100 установ, які подали дані.