Міністерство культури та інформаційної політики запланувало реставрацію та добудову 150 культурних об’єктів у наступні три роки, – заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Інфраструктура” міністр оголосив плани з реставрації культурних об’єктів: “В цілому планується впродовж трьох років відреставрувати, добудувати близько 150 різних об’єктів в усіх регіонах. Ми їх розподілили на аварійні проекти, тобто ті, які вже почали минулого року і цього року ремонтувати, відреставрувати, та об’єкти у другій черзі”, – пояснив Ткаченко.
Серед чисельних замків та фортець трапився в планах на оновлення і Дніпровський фаховий мистецько-художній коледж культури. І це дуже добре, адже ця гарна історична будівля навчального закладу Dnipro Art College розташована у самому центрі міста – на розі проспекту Дмитра Яворницького та Катеринославського бульвару.
Отже зі 130 тисяч культурних пам’яток, які підпорядковані Міністерству культури та інформаційної політики, серед яких понад 80% потребують невідкладного ремонту та відновлення, обрано окрім нашого коледжу, такі об’єкти:
- Художній музей у Києві;
- Будівля національної філармонії у Києві;
- Одеська обласна філармонія;
- Олеський замок;
- Хотинський замок;
- Підгорецький замок;
- Хортицька січ;
- Замок Родзивілів;
- Чортківський замок
- Чернівецький національний університет;
- Палацовий комплекс у Качанівці;
- Миколаївська астрономічна обсерваторія.
Ці архітектурні об’єкти, реставрація та ремонт яких запланований найближчим часом. Мінкульт розробив капітальну програму відновлення культурних пам’яток України. Для її реалізації в найближчі 4 роки необхідно буде виділити близько 55 мільярдів гривень.
У державному бюджеті на 2021-й передбачено збільшення фінансування Міністерства культури та інформаційної політики на 52% у порівнянні з 2020 роком.