Будівлю Дніпровського планетарію закривають на масштабну реконструкцію. За весь час існування закладу, а це 50 років, у ньому жодного разу не робили капітального ремонту.
Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ» з посиланням на прес-службу Дніпровської міськради.
Під час реконструкції планують не лише оновити будівлю, а й закупити нове сучасне обладнання.
Фінансування відбудеться коштом громадської організації «Аерокосмічний музейний центр культури та освіти молоді» та інвестиціями українських та іноземних інвесторів.
У планетарії буде проведене повне переобладнання сучасною демонстраційною технікою. За попередньою оцінкою, це коштуватиме 50 млн грн. Кошти з міського бюджету не залучатимуться на реконструкцію.
Саме ж комунальне підприємство «Дніпровський планетарій» продовжуватиме свою роботу. Жодного працівника КП не скоротять, усі отримуватимуть заробітну плату.
Неможливо зробити ремонт, не закриваючи будівлі. Планетарій працюватиме в особливому режимі. Під час проведення робіт працівники планетарію прийдуть безпосередньо до своїх глядачів.
В планетарії буде доступним перегляд програми «Палітра Всесвіту», вона розрахована на використання у звичайних приміщеннях, наприклад, у школах, закладах для людей з обмеженими можливостями.
За домовленістю з інвестором, ця програма буде безкоштовною для глядачів.
Оновлений заклад планують відкрити влітку-восени наступного року. Загалом проект розрахований до 2021 року.
«Оскільки планетарій – це власність міста, ми в жодному разі не претендуємо на нього. За договором, вкладаючи кошти, ми навіть не можемо звертатися з проханням віддати нам у власність цю будівлю. Все залишиться місту – це наше бажання. Наша мета – створити сучасний технологічний планетарій, де молодь зможе навчатися», – зазначив голова правління ГО «Аерокосмічний музейний центр культури та освіти молоді» Михайло Рябоконь.
За його словами, для планетарію буде закуплене найновіше обладнання вартістю 28 млн грн. Крім цього, фахівців закладу навчать працювати з ним.
«Ми залучаємо студентів до створення новітніх технологій у планетарії: вони працюють над інтерактивними експонатами і фільмами про Сонячну систему. Плануємо, щоб школярі відвідували нові програми на постійній основі та навчалися за ними», – додав Михайло Рябоконь.