Дніпро провів традиційну акцію “Ніч музеїв” під гаслом “Стійкість та єднання”. Через воєнний стан та з міркувань безпеки заходи відбувалися ввечері. Зокрема, відвідувачів запросили на театралізовані екскурсії за участі акторів, а також виставки та майстер-класи.
Творчо, цікаво та пізнавально, саме так розпочалась міжнародна акція “Ніч музеїв”. Першою локацією став Музей історії Дніпра, там гостям провели театралізовану екскурсію “Дніпро під мікроскопом”.
Відвідувачам театралізована екскурсія до вподоби. Олена Куриленко каже, таке дійство – куди краще за монотонні теревені екскурсовода.
“Я взагалі за освітою технарь, вища математика, тому з історією спілкуюся тільки як слухачка. Для цього взяла своїх дітей, зараз чекаю чоловіка. Ми дуже хочемо”, – каже дніпрянка Олена Куриленко.
Для проведення унікальної акції об’єднались одразу 5 музеїв міста. Після Музею історії Дніпра на відвідувачів чекали мандри музеями Вадима Сідура, художнього, історичного і Технічного – “Машини Часу”.
“Сьогоднішній захід присвячений дослідженню наукового прогресу. У кожній залі ми розкриваємо теми наукових галузей, які з 19 століття до наших днів здійснили колосальні стрибки. У кожній залі відвідувачів зустрінуть персонажі з різних епох: 19, 20, 17 та 21 століть. І ми по-новому поглянемо на звичні для нас речі, які 100 років тому здавалися диковинкою”, – розповів директорка КП “Музей історії Дніпра” Олександра Бірюкова.
Наступна зупинка – Музей Вадима Сідура. Там відбулось театралізоване дійство “Соцреалізм і авангардизм”.
“Минулого року в експериментальному такому форматі також об’єднали сили 5 музеїв і провели вечір музеїв. Ми навіть не очікували, який це буде резонанс, наскільки глядачі зараз потребують саме такого формату, наскільки вони потребують бачити, що наша культура розвивається і крокує далі”, – зазначив мистецтвознавець Володимир Маліков.
Розповіли і про історію митця Вадима Сідурата його роботи. Музей був створений незадовго до початку повномасштабного вторгнення. Нині тут можна побачити копії творів видатного митця, вони створені сучасними українськими скульпторами. Втім, Дніпру вже вдалося повернути декілька робіт Сідура.
На черзі наступна локація, Дніпровський художній музей. Глядачам провели екскурсію виставкою до 110-річчя музею.
“І зараз ми покажемо нашу виставку подарунків. До ювілею музею художники з усієї України подарували 160 творів. Це велика виставка, яка зайняла цілий поверх. Наразі вона тимчасово демонструється замість основної експозиції. На базі цієї виставки ми проведемо екскурсію”, – повідомив заступник директора Дніпровського художнього музею Сергій Несмачний.
Олена Куриленко після відвідин вже трьох музеїв ділиться враженнями.
“Багато чого дізналася про місто. Я живу тут з народження, і є моменти, які трішки в душі залишилися. Про Сідуру я взагалі не чула. Художній музей… Я і моя дочка давно хотіли туди потрапити, адже про нього так багато говорять. Але життя таке, що не завжди вдається втілити свої плани. Ось нарешті ми тут! Ще 2 музеї попереду, тож враження будуть насиченими”, – ділиться Олена.
Підготовка до ночі музеїв тривала понад місяць. Ця акція вже полюбилась дніпрянам. І раніше екскурсії дійсно відбувались вночі. Та тепер, через війну, все встигли до початку комендантської години.
За матеріалами ДніпроTV.