Із перших днів повномасштабної війни Дніпро став прикладом підтримки переселенців з Маріуполя. Місто першим у країні відкрило центр «Я — Маріуполь», а пізніше взяло активну участь у створенні для цих людей соціального житла. Нині його у Дніпрі отримала ще 101 маріупольська родина.
«Ми зустрічалися на цьому місці трохи більше ніж місяць тому. Я дуже радий, що зараз заїжджають нові родини. Увесь цей час ми допомагаємо Маріуполю, бо це — наш обов’язок. Тому живіть довго та щасливо. Я завжди поруч із вами. Тож не соромтеся говорити, якщо потрібна допомога», — наголосив мер Дніпра Борис Філатов.
Оселі маріупольців облаштували в одному з гуртожитків міста. Це стало результатом спільних зусиль обох мерій — за підтримки уряду Франції та низки міжнародних організацій і благодійних місій.
«Ми хотіли створити нове бачення, нове ставлення, якість, новий комфорт. Відповісти на питання «що таке соціальне житло в державі Україна?». І це саме цей об’єкт — де в центрі уваги людина, а навколо неї створено гідну інфраструктуру», — сказав міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.
Лідія та Володимир Крючкови переїхали до Дніпра майже 2,5 роки тому. Аби покинути Маріуполь, подружжю знадобилося шість днів. Їхню багатоповерхівку на два підʼїзди росіяни розбомбили вщент. Поки снаряди знищували дім, вони із сусідами ховалися у підвалі.
«Нас багато там було — і дітки, і всі. Уже як будинок почав горіти та дим пішов у підвал, ми були змушені звідти виходити — хто як міг», — пригадує пані Лідія.
Перебравшись до Дніпра, її родина змінювала орендовані оселі декілька разів. Тож зараз соціальне житло для них можливість нарешті налагодити побут.
«Мешкаємо тепер тут, продовжуємо життя своє. Нам сподобалося — гарне житло. Ремонт хороший, меблі, все необхідне є. Але сподіваємося все одно, що буде деокупація і ми вернемося в Маріуполь. Ми цього чекаємо та бажаємо», — говорить Лідія Крючкова.