Мерія Дніпра просить мешканців не купувати штучної атрибутики для поминальних днів. Адже цей вид пластику небезпечний для навколишнього середовища – він забруднює не лише повітря, а й ґрунтові води та сам ґрунт.
«Ми щороку вивозимо з міста близько сотні тонн цієї продукції на полігон. Дуже багато випадків, особливо в сільській місцевості, коли цю атрибутику спалюють, а радіус забруднення діоксинами внаслідок таких дій сягає 20 км. Тобто ця продукція небезпечна набагато більше, ніж звичайні пластикові пляшки, бо вони хоча б піддаються переробці, а штучні квіти та вінки – ні», – говорить заступник директора департаменту екологічної політики ДМР Ярослав Крисько.
З 2017 року департамент торгівлі та реклами Дніпровської міської ради проводить рейди задля виявлення стихійної торгівлі поминальною атрибутикою з пластику. Штраф за порушення – до 1700 гривень.
«Хочу нагадати, що виносна торгівля будь-яких товарів здійснюється на підставі договорів, які укладають із КП «Дніпровські активи». Але варто зазначити, що комунальне підприємство не укладає договорів з підприємцями, які продають ритуальну атрибутику, виготовлену із пластику», – зазначив заступник директора департаменту торгівлі та реклами ДМР Олександр Малишко.
Також департамент екологічної політики Дніпровської міської ради пропонує використовувати альтернативу – ритуальні свічки або висаджувати живі квіти.
«Ми дуже сподіваємось, що після нашої перемоги законодавчі органи внесуть відповідний акт, який заборонить розміщувати на кладовищах штучні квіти. А поки давайте привчатися самостійно берегти нашу природу», – додав Ярослав Крисько.