Діти Дніпра виготовляють окопні свічки, маскувальні сітки та кікімори для ЗСУ. З початку повномасштабного вторгнення вони об?єднались з батьками, а також з педагогами позашкілля і зробили понад 200 маскувальних сіток та 15 кікімор.
«Зараз зміна сезонів і вже плетуть сітки з елементами білих та сірих кольорів. Крім цього, наразі є потреба на окопні свічки різних розмірів. До всіх процесів ми дітей долучити не можемо, особливо до розплавлення парафіну, бо це небезпечно. Проте вони активно допомагають нарізати гофрований картон, скручувати його і вкладати у банки. У цей процес залучені навіть діточки 5-6 років. На сьогодні наші діти, батьки та педагоги вже виготовили 160 свічок, але ми нарощуємо оберти. Ми будемо вдячні за будь-яку допомогу, але найбільше потребуємо матеріалів: картону, коробок, банок та парафіну», – зазначила директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання ДМР Дар?я Біла.
Виробництво свічок, маскувальних сіток та кікімор розгорнули ще з початку війни на базі «Міського палацу дітей та юнацтва». Євгенія Васько, мама одного із підопічних, з весни разом з іншими батьками плете маскувальні сітки: «Моя дитина приходить сюди на танці та малювання і поки я чекаю її, роблю ось таку корисну справу».
Вихованка палацу Дар?я Мосейчук додала: «Ми щодня виготовляємо для наших захисників сітки, вже зробили дуже багато, навіть збилась з підрахунків».
Щодо виготовлення свічок, то керівник гуртка КПНЗ «Міський палац дітей та юнацтва» ДМР Віталій Мальований додав: «Найвідповідальніший процес – заливання парафіну у банку, бо чим щільніше ми зможемо залити, тим більше тепла принесемо військовим. Одна свічка може пропрацювати близько 3-х годин і за цей час хлопці можуть встигнути приготувати їжу та зігрітись».
Наближають перемогу та допомагають ЗСУ і у КПНЗ «Центр позашкільної роботи № 1» ДМР: «З початку повномасштабного вторгнення ми розгорнули волонтерський центр, де наші батьки, педагоги та діти плетуть маскувальні сітки та кікімори, виготовляють окопні свічки, також збираємо та передаємо гуманітарну допомогу нашим переселенцям. Нині попри відключення світла ми не припиняємо роботи!» – зазначила директорка центру Людмила Михайлова.
Мама одного із вихованців позашкілля Ольга Перкулаба розповідає: «Ми збираємось тут майже щодня: хтось приходить на годинку, хтось на 15 хвилин, але ця робота не зупиняється ні на мить. Наші воїни щосекунди роблять все, аби вберегти наше життя, тож ми у такий спосіб хочем їм віддячити».
Під світлом ліхтарика допомагає військовим і Тимур: «Поки моя матуся плете сітки та виробляє обереги для воїнів, я не можу стояти осторонь. Іноді вдома нарізаю стрічки і приношу їх сюди, аби з них можна було плести сітки. Я не просто позаду наших воїнів, я поруч з ними і на своєму місці допомагаю чим можу. І відсутність світла – не проблема для нас».