Китайські камери, що розміщені по всій території України можуть надсилати зняте у росію. Дмитро Прокопович-Ткаченко, завідувач кафедри кібербезпеки Університету митної справи та фінансів, в ефірф телеканалу “ДніпроTV” розповів, як безпечно користуватися ними. Про це повідомляє “Дніпро Оперативний”.
За інформацією “Схем” (проєкт Радіо Свобода), тисячі систем відеоспостереження з російським програмним забезпеченням Trassir, встановлені на вулицях міст українських міст, на державних і приватних об’єктах, роками могли передавати дані на сервери у москві. Крім цього, в Україні ще більш масово використовують камери китайського виробництва, які можуть надсилати зняте у росію.
«Десь 90% ринку таких камер зайняті не дуже дорогими китайськими брендами. Вони мають обладнання, яке обробляє відеоінформацію, і вона надходить на сервери, і там зберігається. Але зберігається не в наших руках», — розповідає Дмитро Прокопович-Ткаченко завідувач кафедри кібербезпеки Університету митної справи та фінансів.
Чоловік зазначає, що ворог має можливість підключитись і отримати інформацію у тому випадку, якщо мережеві камери встановлені з порушенням принципів кібербезпеки — відкриті паролі або відсутність паролей, підключення до мереж зберігання інформації в якихось незрозумілих датацентрах.
Прокопович-Ткаченко каже, що для безпечного використання китайських камер, достатньо відокремити локальні мережі, які накопичують інформацію.