Штрафи та зниження віку призову? Днями народні депутати зробили низку заяв стосовно мобілізації в Україні. Тим самим шокували українців. До чого тут міжнародні партнери, і що кажуть військові про некомплект у війську?
Ситуація з мобілізацією влаштовує військове керівництво. Про це заявив Федір Веніславський, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.
“Дійсно, мобілізація сьогодні забезпечує потреби Збройних сил у поповненні санітарних втрат та формуванні резервів, необхідних для постійної боєздатності наших військ”, – повідомив народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
Під час брифінгу нардеп додав — знижувати вік призову у Верховній Раді не планують. Однак це питання час від часу порушують західні партнери.
“Вони вважають, що вік 18-25 – оптимальний для ведення бойових дій, оскільки в цьому віці люди мають найбільш сприятливі фізичні та психологічні якості. Однак на державному рівні не було помічено жодних законодавчих ініціатив щодо зміни призовного віку”, – зазначив він.
Частково з іноземцями згодні й деякі військові. Спираючись на світовий та історичний досвід, вони стверджують — призов більш молодих людей потрібен. Та чи всі готові це прийняти?
“Всі розуміють, що в наших внутрішньополітичних умовах це може бути дуже непопулярним рішенням. Власне, це єдиний аспект, який суперечить цій ідеї, – зазначив військовий Ігор Куликовський.
Незадоволені військові і темпами поточної мобілізації.
“Шалений некомплект у війську, це знають усі, це загальновідомий факт, це всім відома реальність. Тобто саму мобілізацію я б скоріше оцінював зі знаком мінус, ніж плюс”, – наголосив Ігор Куликовський.
На думку військовослужбовців – єдиний спосіб збільшити темпи – покращити умови призову.
“Військова служба – це робота, як і будь-яка інша. Вона передбачає чіткі та виконувані правила. Якщо військовослужбовцям обіцяють певні умови служби, вони мають право розраховувати на їхнє безумовне виконання”, – сказав він.
Окрім заохочення тих, хто бажає захищати державу, чи йде у військо, отримавши повістку, держава вдається і до каральної практики.
Так чоловіки, які і досі не встигли оновити дані в ТЦК чи за допомогою додатку Резерв +, отримають штрафи.
“Процедура така, що при взаємодії з органами національної поліції на людину в ТЦК та СП складають адміністративний протокол. Також складається рапорт, в якому зазначається постанова начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Після цього особа сплачує штраф”, – зазначила офіцерка Служби зв’язків з громадськістю Дніпропетровського ОТЦК Олена Кузіна.
За словами народних депутатів масово штрафувати порушників розпочнуть у вересні, однак поодинокі випадки грошових покарань українців вже були.
Втім, за данними Опендатабот в 30 випадках з 34 судді ставали на бік чоловіків, а не ТЦК – і скасовували штрафи.
Юристи запевняють — штрафи правомірні, але дуже часто в ТЦК допускають помилки в провадженнях.
“Часта доля карних справ та закриття проваджень зумовлена процедурними порушеннями з боку представників ТЦК, такими як неправильне складання адміністративних матеріалів чи некоректна кваліфікація адміністративних правопорушень”, – сказав адвокат Кирило Сидоренко.
В Дніпропетровському ОТЦК запевняють — наразі окрім штрафів інших санкцій не передбачається. Втім, більшість військовозобов’язаних все ж оновили свої дані.
Джерело: ДніпроТВ