Інтернет-видання «Дніпро.Головне»

Чи необхідно проводити йодну профілактику у випадку теракту на ЗАЕС

На сьогодні немає причин вживати таблетовані препарати йоду чи його розчини. Безпідставне вживання пігулок Калію Йодиду загрожує здоров’ю людини. Проковтування настоянки йоду, Бетадину або розчину Люголя можуть викликати серйозні опіки слизової та отруєння.

Жоден сценарій подій на ЗАЕС не потребує проведення йодної профілактики! Про це інформує Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки.

Йодна профілактика – це насичення щитоподібної залози стабільним йодом для унеможливлення поглинання нею радіоактивних ізотопів йоду та попередження її опромінення.

Радіоактивний йод утворюється тільки за умови роботи енергоблока на потужності. Тобто, тоді, коли він генерує електроенергію. Енергоблоки ЗАЕС знаходяться в зупині щонайменше 9 місяців.

Йодопрофілактика має сенс тоді, коли є реальна загроза надходження радіоактивного йоду в організм. А його на ЗАЕС немає.

Отже, при гіпотетичній аварії чи теракті на ЗАЕС викид радіоактивних речовин не міститиме ізотопів йоду. Саме тому, йодопрофілактика не потрібна. Вживання препарату калію йодиду за таких умов є не лише марним, але й шкідливим.

Рішення про приймання йоду ухвалюється місцевими органами виконавчої влади на основі прогнозу радіаційної обстановки та на підставі наданої місцевим органам виконавчої влади інформації від представників що експлуатує АЕС організації, МОЗ України, ДСНС України.

За матеріалами Дніпро ТV.