У Дніпропетровській ОДА пройшла творча зустріч. Новинки презентували чотири українські письменники. На вечір завітали шанувальники сучасної військової прози та дитячої літератури, – повідомила заступниця голови облдержадміністрації Ольга Горб.
«Творчі вечори у «відкритій ОДА» давно стали традицією. На таких зустрічах мешканці області можуть поспілкуватися з цікавими авторами. Цього разу до нас завітали відразу 4 письменники. Вони поділилися із шанувальниками власними історіями. Про те, як писати книги і як їх можна видати друком», – розповіла Ольга Горб.
Мартін Брест та Юрій Руденко не вперше презентують книги у ДніпроОДА.
«Сьогодні привіз український варіант повісті, що увійшла до моїх перших двох книг. «Піхота. Наша земля» – мемуари. Це моя правда про війну. Намагаюся занурити читача в іншу реальність, у світ війни. Аби він відчув справжні переживання бійців», – сказав письменник Мартін Брест.
Інший військовий прозаїк Юрій Руденко представив книгу «WAR.ru». Це документальне дослідження 1-го року українсько-російської війни. Всередині – майже 300 посилань на реальні відео.
«Книга написана у простій, доступній для читача формі, – розповів Юрій Руденко. – Посилання на відео – у вигляді QR-кодів. Можна відсканувати і подивитися зі смартфону на війну очима очевидців».
Власними переживаннями під час перебування в полоні поділився з читачами Ігор Михайлишин – ексбоєць батальйону «Донбас».
«Хотів передати правду. Донести до читача, що відчуває людина під час полону. Головне – вона втрачає надію. Цю основну ідею передає зображена на обкладинці петля. Вона символізує атрофію саме цього почуття», – поділився Ігор Михайлишин.
Новинки дитячої літератури презентував Володимир Нікітенко. Він привіз продовження історії про Машину Часу – «210 добрих справ. Темні часи». Книги для дітей пише з 2013 року.
«Дорослих вже не виправити. А ось малечі поволі, у легкій формі, можна і слід доносити важливі речі, – сказав письменник Володимир Нікітенко. – Друга книга набагато динамічніша та цікавіша за першу. Розрахована на дітей 10-14 років».
На презентації можна було придбати книжкові новинки, взяти автографи у авторів, сфотографуватися на пам’ять.