Місто Дніпро продовжує активно готуватися до наближення опалювального сезону. Основною метою є оновлення та модернізація котельного устаткування, а також заміна аварійних ділянок трубопроводів опалення та відновлення ізоляції за необхідності. Крім того, розробляються та впроваджуються енергоощадні заходи з метою ефективнішого використання енергії.
Ключові задачі підготовки до роботи в осінньо-зимовий період стоять перед комунальними службами, і ці завдання були визначені міським головою Борисом Філатовим.
Приводиться приклад котельні у Чечелівському районі міста, яка відповідає за опалення 10 житлових будинків і 8 навчальних закладів. Тут роботу над підготовкою до наступного опалювального сезону почали незабаром після завершення попереднього.
«Проводиться моніторинг котельного обладнання та технічне обслуговування. Якщо обладнання вже повністю вичерпало свій ресурс, його замінюють на нове, а там, де це можливо — проводять ревізійно-ремонтні роботи», розповідає майстер котельні Олександр Шевченко.
Енергоощадність також є однією з пріоритетних тем підготовки до опалювального сезону. Коректна теплоізоляція трубопроводів дозволяє знизити втрати тепла та ефективніше використовувати енергоресурси. В рамках підготовки до опалювального сезону 2023-2024 років у всьому місті планується відновити близько 42 км мереж.
На цей момент виконано роботи на 60%, що є позитивним кроком у напрямку забезпечення ефективного енергоощадження та оптимізації системи опалення.
«Ізоляція відновлюється не тільки на територіях котелень, а й за пропозиціями, що надходять від містян. Складається план з об’ємами та адресами, і за сприятливих погодних умов фахівці виконують роботи. Зазначаємо, що в холодну та морозну пору року відновити утеплювач неможливо», – розповіла помічниця директора КП «Теплоенерго» Анастасія Сухіна, яка 22 липня є черговою по місту.
«Також є адреси, де систематично фіксуються прояви вандалізму. На превеликий жаль, роботу працівників житлово-комунальної сфери цінують далеко не всі, і мало хто розуміє, які фінансові витрати тягнуть за собою вандальні дії. Зараз працюємо з більш цупким матеріалом та мінеральною ватою нового покоління. Це дуже важливий вид робіт, бо завдяки цьому ми можемо уникнути теплових втрат»,- доповнив начальник теплової дільниці Геннадій Плахтій.
«Загалом всі роботи виконуються згідно з графіком, готовність підприємства до опалювального сезону 23-24 рр. на сьогодні становить 67%. За плечима найважчий сезон, але завдяки нашим працівникам ми його гідно пройшли. З урахуванням нового досвіду, проводимо роботу над помилками, звертаємо особливу увагу на слабкі місця, які було виявлено під час відключень електроенергії. Саме насосні агрегати були до цього чутливі. Тому важливо зробити ревізію, щоб попередити аварії взимку», – резюмувала чергова по місту Анастасія Сухіна.
На додаток до підготовки котелень, Анастасія Сухіна, представниця міської влади, здійснила перевірку виконання доручення Бориса Філатова стосовно забезпечення цілодобової доступності та матеріально-технічної готовності укриттів. В рамках цього інспектувалися найпростіші укриття, зокрема те, що знаходиться у приміщенні Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій за адресою проспект Лесі Українки, 36.
«Укриття розраховане на одночасне перебування 150 осіб — це здобувачі освіти та персонал закладу. Незважаючи на маленьку площу укриття, воно досить затишне та комфортне. Має 2 запасні виходи, туалетну кімнату. До 1 серпня укриття облаштують генератором на випадок відключення електроенергії. Мешканці, які проживають поруч, мають доступ до укриття цілодобово. Є відповідальна особа, телефонний номер якої зазначений при вході у заклад», – відзвітувала чергова по місту Анастасія Сухіна.