У Дніпрі системно підходить до розвитку спортивної галузі та її інфраструктури – від установлення воркаут і тренажерних майданчиків до наведення ладу зі шкільними та великими стадіонами. Пропозиція мера Дніпра Бориса Філатова – це комплексна підтримка спортивних шкіл різних напрямків, а також вирішення проблем, пов’язаних не тільки з ремонтами будівель, але і благоустроєм прилеглих територій.
Напередодні Дня фізичної культури і спорту, котрий в Україні відзначають у другу суботу вересня, Борис Філатов привітав тренерів, представників Дніпропетровської обласної школи вищої спортивної майстерності, ветеранів спорту, а також директорів профільних закладів і міських федерацій.
«Вони роблять чималий внесок у розвиток наших дуже амбітних програм, пов’язаних із тим, що Дніпро претендує на звання спортивної столиці. Навіть цьогоріч, коли вся країна на карантині, і є обмеження щодо спортивних заходів, наші спортсмени показували чудові результати. Крім цього, ми втілили якісні зміни у спортивній інфраструктурі міста. Закінчено реконструкцію Спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву № 3. Аналогів їй в країні нині немає. Також найближчим часом буде завершено реконструкцію стадіону імені Петра Лайка. Також реалізується чимало програм підтримки спортсменів», – сказав Борис Філатов після вручення подяк міського голови представникам спортивної спільноти 11 вересня.
Директор Дитячо-юнацької спортивної школи №2 Сергій Теодорович розповідає, що тренери дуже довго чекали завершення карантинних обмежень. Нині відновлюють заняття.
«Тренувальні процеси тривають. Загалом за останні п’ять років по місту з’явилося чимало мініполів для футболу. Чекаємо великого футбольного поля в школі №35 на житломасиві Перемога. У нашій школі замінили старі вікна. Дітям тепло і комфортно будь-якої пори року», – розповів пан Теодорович.
Директорка Спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву №1 Надія Пущенко зауважує, що для її закладу вирішили давню проблему з освітленням території, котра приносила незручності вихованцям і тренерам закладу чи не сорок років.
«Встановили освітлення – тепер діти можуть ходити спокійно, адже заняття інколи тривають аж до 9 вечора. Раніше було лячно відпускати дітей. У нас також придбали інвентар – високоточну гвинтівку, установку «Аскор» – такі ж використовуються на чемпіонатах України і міжнародних стартах. Раніше її не було, і діти на змаганнях просто не знали, як з нею працювати, – зазначає пані Пущенко, – Влада міста бачить наші проблеми, знає, чим ми займаємося. Зараз вирішуються наші проблеми».
Як відомо, в Дніпрі працює 27 спортивних шкіл, майже половина з яких є спеціалізованими школами олімпійського резерву. Тут тренуються 11,8 тис. юних спортсменів. У місті також є 60 федерацій з різних видів спорту.
За останній рік вихованці спортивних шкіл Дніпра завоювали понад 1,8 тис. медалей.
Також у Дніпрі ще в 2017 році заснували міські стипендії провідним спортсменам. Цьогоріч їх отримують 46 представників спорту.