26 жовтня політики та бізнесмени Дніпра взяли участь у незвичайній благодійній вечері – BLACK BOX. Учасники акції провели вечір із пов’язками на очах, щоб на власному досвіді зрозуміти, як це – постійно жити у темряві.
Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посиланням на прес-службу міськради.
Таким чином, Дніпро четвертим серед українських міст долучився до доброчинної ініціативи, мета якої – зібрати 260 тис. грн на придбання принтеру Брайля, за допомогою якого можна друкувати книжки для людей із вадами зору. Організатори благодійної вечері наголошують: без надійної підтримки міської ради такий захід провести було б неможливо.
«Такі вечері організовують за міжнародним форматом. Їх проводять в Америці і Європі. Вони допомагають привернути увагу людей до проблеми. Це – благодійна місія. Таким чином ми зможемо наповнити бібліотеки для дітей, що не бачать. Це доволі складно організувати. Тут неодмінно потрібна підтримка місцевих рад і мешканців», – розповіла Ольга Бондаренко, засновниця та голова правління міжнародного благодійного фонду Let’s help!, який організував вечерю у Дніпрі.
Квиток на захід коштував 3 тис. грн. Збір внесків відбувався також і протягом вечора. Окрім того, долучитися до доброї справи можуть не лише гості благодійної вечері, а й ті, хто не зміг її відвідати. Детальну інформацію щодо цього можна знайти на сайті фонду.
Сама ж вечеря наосліп неабияк вразила гостей. «Це дуже незвично. На початку, коли треба було йти і навпомацки сідати, – було дуже непросто. Ідея організаторів дуже вдала. Ми, люди, що бачать, займаємо місце тих, хто не має такої можливості. І ми розуміємо, наскільки обмеженим є їхнє життя та сприйняття світу, і як сильно це позначається на звичайних побутових речах», – поділився враженнями радник міського голови Дніпра з питань стратегічного розвитку та інвестицій Максим Кучугура.
«Так жити насправді важко, і таким людям треба допомагати. Коли все закінчилося і пов’язки зняли, дехто сказав «нарешті». Ми можемо так сказати, а люди, що не бачать, – ні. Тому дуже складне враження. Такий досвід дійсно спонукає до дій», – зауважив директор КП «Агентство розвитку Дніпра» Володимир Панченко.
Зараз у Дніпрі живе близько сотні дітей, що мають сліпоту на один або обидва ока. Загалом в Україні вади зору має більше 10 тис. дітей. Останні 25 років випуск книжок зі спеціальним шрифтом Брайля в Україні фінансують за залишковим принципом.
Спеціальну літературу, необхідну для розвитку малечі, видають чи не по одному екземпляру на рік. Придбане після вечері у Дніпрі обладнання передадуть до міської громадської організації сліпих «Наперекір долі».
За справністю роботи техніки та обсягами надрукованої літератури слідкуватиме міжнародний благодійний фонд Let’s help!. У Києві, Львові та Одесі – містах, де провели благодійні вечері BLACK BOX, – вже випустили 748 різних книжок зі шрифтом Брайля.
Anglų kalbos kursai, SEO paslaugos, greitieji kreditai ir paskolos internetu, kriptovaliutos kasimas,reklama internete, geriausi telefonai, televizoriai, šaldytuvai ir nevaisingumo gydymas