Мешканці одного з будинків на житловому масиві Сокіл у Дніпрі продовжують страждати від дій родини, яка накопичує сміття в квартирі та провокує конфлікти з сусідами. Ця проблема, яку ми раніше вже висвітлювали, залишається невирішеною. Які заходи можуть застосувати правоохоронці чи комунальні служби, щоб врегулювати ситуацію? З цим питанням «Дніпро Оперативний» звернувся до експертів. Що вдалося з’ясувати – дивіться у відео.
Як пояснив адвокат Станіслав Ліфлянчик, поліція не може вплинути на ситуацію через відсутність кримінальних чи адміністративних правопорушень. Навіть у разі накладення штрафу порушники можуть його просто не сплатити.
“Поліція тут безсила, оскільки це приватна власність. Жодних кримінальних чи адміністративних порушень немає”, – зазначив адвокат.
Якщо квартира приватизована, то ні міська влада, ні комунальні служби не мають права втручатися. Утім, якщо приміщення не приватизоване, у влади є можливість вплинути на ситуацію.
На думку юристів, найефективніший варіант для сусідів – подати позов до суду. Після отримання судового рішення можна буде примусово очистити приміщення.
“Процес не складний: потрібно зібрати докази (фото, відео), залучити свідків – сусідів, які готові підтвердити ситуацію. Судові витрати згодом можна стягнути з відповідача. Хоча питання про те, чи буде з чого стягувати, залишається відкритим”, – підкреслив Ліфлянчик.
За словами Максима Дегтяренка, керівника управляючої компанії КОД, комунальники обмежені у своїх діях. Вони можуть вивозити сміття лише із загальних територій.
“Ми вивезли сміття з прибудинкової території, під’їзду, спільного тамбуру. Але мешканка викликала поліцію, заявивши, що крадуть її речі. Нам довелося давати пояснення”, – розповів він.
Ситуації з антисанітарією та конфліктними сусідами можна вирішити лише через правове поле. Але навіть судове рішення не гарантує, що порушники не повторять своїх дій.
Фахівці наголошують: сусідам варто діяти рішуче й наполегливо звертатися до суду. Це дозволить хоча б тимчасово поліпшити умови проживання в будинку.