Дніпропетровська область перша почала бити тривогу з приводу нової бюджетної політики

02.02.2015 16:00

«Дніпропетровська область перша почала бити тривогу з приводу нової бюджетної політики. Причина одна – ми донори бюджету і звикли відповідати за свої зобов'язання перед громадами самостійно, а не клянчити гроші у центру. В нинішній непростий час зобов'язання у нас одні – безперебійна виплата зарплат бюджетникам», – заявив голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод.

Про це пише видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посилання м на прес-службу облради.

На останній сесії депутати Дніпропетровської обласної ради прийняли звернення до Президента України, Кабміну, Верховної Ради з вимогою переглянути положення бюджетної політики з урахуванням інтересів регіонів, а також звернулися до місцевих рад Дніпропетровщини з проханням підтримати цю ініціативу. В результаті за тиждень 20 районних рад та декілька міст області вже проголосували за запропоноване звернення та додали до нього свої пропозиції. При цьому є міста, які не хочуть признавати той факт, що тепер бюджет розвитку піде на «латання дір».

«Мені незрозуміла реакція одного з депутатів з Дніпродзержинська, який назвав наші вимоги по бюджетному кодексу сепаратизмом. Я обов'язково зв'яжуся з ним, щоб узнати його рецепт виплати зарплат і ремонту доріг без грошей. Кожне місто опинилося в однаковій ситуації, коли змушене витрачати свій бюджет розвитку. Іншими словам – ями на дорогах будуть скрізь» – підкреслив Євген Удод.

Проблемами місцевих бюджетів поділилися керівники громад Дніпропетровщини. За словами міського голова Верхівцева Василя Залужного, міський бюджет 2014 року становив трохи більше 4,8 млн. грн. З них більше ніж 90% - податок на прибуток фізичних осіб. «Зараз держава цей податок забрала, а значить вполовину зменшила наші надходження. При цьому, як і раніше, ми повинні за власний кошт фінансувати школи, культуру та інше», - зазначив він.

Перший заступник міського голови Жовтих Вод Анатолій Мелюшко, повідомив, що у бюджеті на 2015 рік на охорону здоров’я міста виділено майже на 50% менше коштів, ніж минулого року. У зону ризику потрапляє навіть спеціалізована медична частина, де проходять лікування співробітники СхідГЗК, які працюють на видобутку уранової руди. «Ми зараз намагаємося оптимізуватися, прийняти адекватні рішення, але у ситуації, коли місцеві підприємства, які наповнювали бюджет, знижують свою економічну активність, покрити цей дефіцит рахунок нашого бюджету неможливо».

«30 січня ми прийняли бюджет. Це дасть можливість району функціонувати, але є великі касові розриви на освіту, медицину. Єдине чого нам хочеться, прозорих та зрозумілих правил гри для місцевих бюджетів. Тому ми просимо встановити діалог між Кабінетом Міністрів, Міністерством фінансів, щоб можна було спасти цей бюджет і виконати його в повному обсязі. Резерви є, але механізми, у тому числі механізми децентралізації, в законі про державний бюджет не прописані», - прокоментував ситуацію голова Синельниківської районної ради Юрій Мартиненко.  

Нагадаємо, обласна рада прийняла звернення до Президента України, Кабміну, Верховної Ради 23 січня. Якщо на національному рівні ці вимоги проігнорують, то буде загублена соціальна сфера, погіршиться рівень медичного обслуговування, освіти, виховання дітей, екології в усіх без винятку регіонах України. «Я буду активно доносити наші пропозиції до самого верху. У нас є нардепи від області, у функції яких це входить. Потрібно будь-якими методами довести доцільність внесення змін до бюджету», – додав Євген Удод.

 

Как это повлияет на рейтинг:
Депутат Днепропетровского областного совета 7 созыва, экс-председатель Днепропетровского областного совета
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

Національний конкурс IT-проектів на основі відкритих даних Open Data Challenge – конкурс для розробників, стартаперів, дизайнерів, дослідників та громадських активістів, покликаний залучити їх до використання відкритих даних для розробки сервісів та продуктів, які сприятимуть вирішенню проблем українського суспільства.

Подробнее

З початку 2019 року на розгляді у судах різних інстанцій за участю органів ДФС Дніпропетровської області перебувало 7,2 тис. справ різних категорій на загальну суму позовних вимог 10,2 млрд гривень.

З розглянутих судами у січні поточного року 20-ти справ на суму 11,6 млн грн, на користь органів ГУ ДФС Дніпропетровщини вирішено 16 справ на суму 8,7 млн грн, що складає 75% від суми розглянутих справ.

Зокрема, протягом січня 2019 року за результатами розглянутих 13 судових справ за позовами платників про визнання недійсними податкових повідомлень - рішень на загальну суму 11,0 млн грн, 9 рішень на загальну суму 8,0 млн грн судами прийнято на користь органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області. Це складає 73% від суми розглянутих судами таких справ.

«Основними факторами задоволення переважної кількості розглянутих справ у судах на користь ДФС області є підвищення рівня претензійно-позовної роботи та удосконалення ефективності роботи із захисту у судах позиції відомства фахівцями підрозділів правової роботи», - наголошує начальник юридичного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олег Басан.

 

Подробнее

Протягом січня 2019 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 187 кримінальних проваджень, з яких 34 – прийнято до провадження у поточному році.

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 20 кримінальних проваджень, із яких до суду скеровано 10, у тому числі: 9 – з обвинувальними актами, а 1 – з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності.

Крім того, за перший місяць поточного року за підслідністю направлено 3 кримінальних провадження, 11 – приєднано до інших проваджень.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня 2019 року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 34 млн 636 тис. гривень.

 

Подробнее

Не встигла заборона Уряду рзміщувати тимчасово вільні кошти місцевих бюджетів набрати чинності, як територіальні громади почали підраховувати збитки. На Дніпропетровщині недорахуються фінансового ресурсу у вигляді відсотків від коштів на депозитах у Марганецькій, Зеленодольській,  Синельниківській, Дніпровській та Першотравенській. В цілому біля 19 млн грн.

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Юлия Тимошенко
Петр Порошенко
Анатолий Гриценко
Владимир Зеленский
Юрий Бойко
Олег Ляшко
Александр Вилкул
Другой кандидат