Здоровье и жизнь жителей Диевки отравляют три свалки, - эксперт

20.10.2016 09:15

Член общественного экологического совета при Днепропетровской ОГА, представитель ОО «Громадська взаємодія» и «Экопатруль» Татьяна Лампика считает, что закрытие полигона «Правобережный» в районе Диевки полностью не решит экологические проблемы местных жителей.

Об этом она заявила в эксклюзивном комментарии Интернет-изданию «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

«Решение о закрытии полигона «Правобережный» - это результат совместных действий активистов, жителей Диевки и горсовета. Это правильно. В первую очередь, потому что полигон размещен слишком близко к жилым домам. Должно было быть 500 м, а по факту получило 450 м. Во-вторых, закрытие свалки будет стимулировать городскую власть к строительству мусороперерабатывающего комплекса или другого предприятия по утилизации отходов. Даже если это будет завод по сжиганию (глубокому гидролизу – ред.), на выходе мы получим электроэнергию и будем приучать горожан сортировать мусор. Кроме того, не будет загрязнения почвы в том объеме, в котором это делает полигон.

Также члены комиссии будут просить горсовет не запускать третью очередь строительства полигона, куда должны были свозить промышленные отходы 4-го класса. Там 90 наименований отходов.

Но нельзя забывать о том, что в непосредственной близости от Диевки находятся еще две свалки. На одной из них якобы ведется рекультивация отходов «Днепротяжмаша» и «Интерпайпа». Это отходы черных металлов, которые попадают в грунт, поверхностные воды. От этой свалки страдает весь город, потому что она связана с рекой Днепр. Там идет забор воды «Днепрводоканалом».

Еще одна свалка находится на другой стороне балки. Там складировались промышленные отходы «Днепрошины». Она никем не охраняется. Говорят, что туда сейчас свозят львовский мусор.

Так что, закрытие только полигона «Правобережный» полностью не решит проблем жителей Диевки. Но, конечно, должно существенно повлиять на улучшение экологической ситуации», - рассказала Татьяна Лампика.

Как это повлияет на рейтинг:
Комментарии
Последние записи в блогах

До уваги платників екологічного податку!

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській областіінформує, що у разі якщо платник екологічного податку (далі – екоподаток) перебуває на податковому обліку у місті з районним поділом, то такий платник може подавати одну податкову декларацію екологічного податку за викиди, скиди усіма своїми джерелами забруднення та/або розміщення відходів, якщо ці джерела та/або спеціально відведені місця для розміщення відходів розташовані на території такого міста (зазначається код згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ)), за місцем перебування платника податку на податковому обліку (міської ради).

Подробнее

Застосування штрафних санкцій за донарахування своєчасно не нарахованого єдиного внеску

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що за донарахування контролюючим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.

Подробнее

Про оголошення конкурсу!

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області оголошує конкурс з визначення суб’єктів господарювання, які у 2020 році можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави.

Подробнее

Питання збереження давніх слов'янських православних сакральних місць нині, у період активних перетворень та будівництв, постає особливо актуально. Стосується воно і найдавніших слов'янських територій, які розміщуються в Волино-Карпатському регіоні, найперше на історичній Волині (нині північно-західний регіон України та окремі землі Польщі та Білорусі), власне, на Погоринні, більша частина якої припадає на Рівненську область.

Саме тут знаходяться ті місця, які були серцем першої слов'янської держави нової ери в Європі - Дулібської (Дулібського Союзу 1-9 ст.н.е.).

Саме тому місцеві інтузіасти наполегливо прагнуть зберегти давні святі місця, серед яких унікальні, такі як Хотинське джерело (Першоджерело) поблизу Рівного.

Про історію рятування джерела ентузіастами "Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Рівненської області" та місцевою владою від занепаду та захаращення читайте у статті, що нижче...

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю