Завтра Дніпропетровськ зустрічатиме посла Іспанії та лауреата Нобелівської премії (ДОПОВНЕНО)

11.11.2014 18:00

12 листопада до Дніпропетровська прибуде посол Іспанії в Україні, він урочисто зустрінеться з діючим мером міста Іваном Куліченком стосовно двосторонньої співпраці.

Про це повідомляє видвння «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

О 18.00 в приміщенні Дніпропетровської міської ради  відбудеться зустріч міського голови Івана Куліченка з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Іспанія в Україні паном Херардом Бугайо Оттоне та лауреатом Нобелівської премії з літератури паном Хорхе Маріо Педро Вергас Льоса.

«Мета візиту  - обговорення двостороннього іспансько-українського співробітництва на місцевому рівні та знайомство з нобелівським лауреатом», - зазначається у повідомленні міськради.

Один з найвідоміших прозаїків Латинської Америки Херардо Бугайо Оттоне Варгас Льоса, який прославився викриттям військової та політичної диктатури, прочитає лекцію в університеті імені Альфреда Нобеля. У Дніпропетровську Варгаса Льосу удостоять звання почесного професора Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля та презентують письменникові його іменну медаль. Копію медалі, що розміщена на території університетської «Планети Альфреда Нобеля», вручать близько 10 ранку. 

У ході свого візиту Варгас Льоса прочитає студентам університету імені Альфреда Нобеля лекцію. Послухати одкровення Нобелівського лауреата запрошено також і школярів. Супроводжувати нобелівського лауреата будуть посол Іспанії в Україні Херардо Бугайо Оттоне з дружиною, консул Посольства Королівства Іспанії в Україні Віктор Мурсія Гарсона та торговельно-економічного аташе, керівника консульського відділу Консульства Перу в Україні Хуана Оліваса Корнехо. 

Під час зустрічі письменника зі студентами університету також відбудеться автограф-сесія.

Довідка. Хорхе Маріо Педро Варгас Льоса - перуансько-іспанський письменник, драматург, публіцист, політичний діяч. Дитинство провів у Болівії, де його дід працював консулом.
Перший роман Варгаса Льоси «Місто і пси» (La ciudad y los perros, 1963) викликав скандал, який в Лімі призвів до публічного спалення книги. За сюжетом твір зобразив «правдиву історію» військового училища ім. Леонсио Прадо, чиї дикі звичаї затаврували ганьбою всю перуанську вояччину.
Нобелівську премію у галузі літератури Льоса здобув у 2010 році, на той момент письменникові виповнилося вже 74 роки. Легендарну відзнаку прозаїк здобув "за детальний опис структури влади і за яскраве зображення повсталої, що бореться і зазнала поразки людини".
В активі Варгаса Льоси понад 20 романів і повістей, збірників і п’єс. Його твори перекладені десятками мов і мають низку екранізацій.

Как это повлияет на рейтинг:
Экс-мэр Днепропетровска, народный депутат Украины 8 созыва
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

Протягом січня 2019 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 187 кримінальних проваджень, з яких 34 – прийнято до провадження у поточному році.

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 20 кримінальних проваджень, із яких до суду скеровано 10, у тому числі: 9 – з обвинувальними актами, а 1 – з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності.

Крім того, за перший місяць поточного року за підслідністю направлено 3 кримінальних провадження, 11 – приєднано до інших проваджень.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня 2019 року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 34 млн 636 тис. гривень.

 

Подробнее

Не встигла заборона Уряду рзміщувати тимчасово вільні кошти місцевих бюджетів набрати чинності, як територіальні громади почали підраховувати збитки. На Дніпропетровщині недорахуються фінансового ресурсу у вигляді відсотків від коштів на депозитах у Марганецькій, Зеленодольській,  Синельниківській, Дніпровській та Першотравенській. В цілому біля 19 млн грн.

Подробнее

Протягом січня поточного року громадяни подали більше ніж 22 тис. декларацій про майновий стан і доходи, отримані у 2018 році. Це на 13 відсотків, або на 2,5 тис. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

За даними податкових декларацій задекларовано загальний дохід у сумі – 3,6 млрд грн. Громадянами самостійно визначено до сплати в бюджет 79,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 26,5 млн грн, або на 50 відс. більше ніж у січні 2018 року. Сума військового збору до сплати становить – 13,1 млн грн, що на 3,1 млн грн, або на 31 відсоток більше, ніж за відповідний період минулого року.

На сьогодні вже 335 громадян задекларували доходи у сумі понад 1 млн грн. Податкові зобов’язання з ПДФО визначено такими громадянами у розмірі – 27,5 млн грн, військового збору – 3,2 млн грн.

Найбільшу суму доходу у січні 2019 задекларовано мешканцем м. Києва у сумі понад 200,0 млн грн.

Найбільші суми до сплати в бюджет по доходам, отриманим з джерел за межами території України, на сьогодні задекларовано 2 громадянами Сумської області (кожний у сумі понад 2,5 млн грн).

За структурою доходів найбільші суми мільйонери декларують при отриманні:

 інших оподатковуваних доходів (проценти банку, дивіденти тощо) – 628,9 млн грн, з яких податковими агентами утримано 53,3 млн грн ПДФО та 9,3 млн грн військового збору;

інших неоподатковуваних доходів – 409,6 млн грн;

доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та нерухомого майна – 181,9 млн. грн., з яких вже сплачено (утримано) 6,1 млн грн ПДФО та 1,7 млн грн військового збору;

іноземних доходів – 98,9 млн грн;

доходів від успадкування (отримання у дарунок) майна – 78,1 млн грн.

Право на податкову знижку за результатами 2018 року задекларовано 6 тис. особами. Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню, визначена платниками податків у розмірі – 17,2 млн грн, що на 41,1 млн грн, або на 32 відс. більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

 

Подробнее

У січні 2019 року Державна фіскальна служба України відшкодувала платникам рекордну суму податку на додану вартість – 19,7 млрд грн.

Порівняно з відповідним періодом минулого року сума відшкодування зросла на 64%, або на 7,7 млрд грн. У січні 2018 року платникам було відшкодовано 12 млрд грн. Загалом за 2018 рік платникам відшкодовано 131,7 млрд грн.

Сума відшкодованого ПДВ на рахунки платників у січні 2019 року на 8,7 млрд грн, або у 1,8 раза більше середньомісячного відшкодування у 2018 році. Сума середньомісячного відшкодування ПДВ у минулому році становила 11 млрд грн.

Також суттєво зросли задекларовані суми ПДВ до сплати. Так, у січні 2019 року (декларації за грудень 2018 року) задекларовано 22,9 млрд грн ПДВ до сплати. Це на 1,6 млрд грн, або на 7,5% більше відповідного показника січня 2018 року.

 

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Юлия Тимошенко
Петр Порошенко
Анатолий Гриценко
Владимир Зеленский
Юрий Бойко
Олег Ляшко
Александр Вилкул
Другой кандидат