Завтра Дніпропетровськ зустрічатиме посла Іспанії та лауреата Нобелівської премії (ДОПОВНЕНО)

11.11.2014 18:00

12 листопада до Дніпропетровська прибуде посол Іспанії в Україні, він урочисто зустрінеться з діючим мером міста Іваном Куліченком стосовно двосторонньої співпраці.

Про це повідомляє видвння «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

О 18.00 в приміщенні Дніпропетровської міської ради  відбудеться зустріч міського голови Івана Куліченка з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Іспанія в Україні паном Херардом Бугайо Оттоне та лауреатом Нобелівської премії з літератури паном Хорхе Маріо Педро Вергас Льоса.

«Мета візиту  - обговорення двостороннього іспансько-українського співробітництва на місцевому рівні та знайомство з нобелівським лауреатом», - зазначається у повідомленні міськради.

Один з найвідоміших прозаїків Латинської Америки Херардо Бугайо Оттоне Варгас Льоса, який прославився викриттям військової та політичної диктатури, прочитає лекцію в університеті імені Альфреда Нобеля. У Дніпропетровську Варгаса Льосу удостоять звання почесного професора Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля та презентують письменникові його іменну медаль. Копію медалі, що розміщена на території університетської «Планети Альфреда Нобеля», вручать близько 10 ранку. 

У ході свого візиту Варгас Льоса прочитає студентам університету імені Альфреда Нобеля лекцію. Послухати одкровення Нобелівського лауреата запрошено також і школярів. Супроводжувати нобелівського лауреата будуть посол Іспанії в Україні Херардо Бугайо Оттоне з дружиною, консул Посольства Королівства Іспанії в Україні Віктор Мурсія Гарсона та торговельно-економічного аташе, керівника консульського відділу Консульства Перу в Україні Хуана Оліваса Корнехо. 

Під час зустрічі письменника зі студентами університету також відбудеться автограф-сесія.

Довідка. Хорхе Маріо Педро Варгас Льоса - перуансько-іспанський письменник, драматург, публіцист, політичний діяч. Дитинство провів у Болівії, де його дід працював консулом.
Перший роман Варгаса Льоси «Місто і пси» (La ciudad y los perros, 1963) викликав скандал, який в Лімі призвів до публічного спалення книги. За сюжетом твір зобразив «правдиву історію» військового училища ім. Леонсио Прадо, чиї дикі звичаї затаврували ганьбою всю перуанську вояччину.
Нобелівську премію у галузі літератури Льоса здобув у 2010 році, на той момент письменникові виповнилося вже 74 роки. Легендарну відзнаку прозаїк здобув "за детальний опис структури влади і за яскраве зображення повсталої, що бореться і зазнала поразки людини".
В активі Варгаса Льоси понад 20 романів і повістей, збірників і п’єс. Його твори перекладені десятками мов і мають низку екранізацій.

Как это повлияет на рейтинг:
Экс-мэр Днепропетровска, народный депутат Украины 8 созыва
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

23 квітня, у Дніпрі, за  адресою: актова зала, КП «Південна Укргеологія», вул. Чернишевського, 11, пройде інформаційний день проекту «Малі міста – великі враження». Це буде своєрідне навчання, де фахівці розкажуть зацікавленим, як підготувати та правильно оформити свою ініціативу для участі у конкурсі. Зареєструватися на інформаційний день можна за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1FEKwDJEzSABrkCYhN6P77v2TBJB028_1y-P74YlHX3U/viewform?edit_requested=true

Подробнее

Станом на перше квітня 2019 року на території області діє 13531 ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з яких: 7273 ліцензії на алкоголь та 6258 - на тютюн, отриманих 5819 суб’єктами господарювання. Про це повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярьов.

У першому кварталі поточного року місцева казна Дніпропетровської області поповнилася на 21 млн. 178,7 тис. грн.. від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, з яких 15 млн. 128,7 тис. грн. - від ліцензування роздрібної торгівлі.

В той же час, впродовж січня – березня 2019 року призупинено дію  657 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 593 ліцензії, з яких 18 - за порушення законодавства у частині продажу неповнолітнім особам алкогольних напоїв (7 ліцензій) та тютюнових виробів (11 ліцензій).

 

Подробнее

«Сьогодні головним принципом контрольно - перевірочної роботи фіскальних органів є вибірковість контролю на основі оцінки та опрацювання ризиків в діяльності платника, що цілком відповідає міжнародній практиці та дає змогу значно зменшити тиск на сумлінних платників, а також зосередити увагу фіскальних органів на ризикових платниках», - зазначив заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Дмитро Мельник.

Так, протягом І кварталу 2019 року підрозділами аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено 444 документальні перевірки юридичних осіб, за результатами яких до бюджету надійшло 97,2 млн грн грошових зобов’язань, Це на 88 млн грн більше ніж у січні - березні минулого року.

Також, при зниженні у І кварталі поточного року кількості проведених фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які використовують РРО, у порівнянні з відповідним періодом минулого року (101 проти 112), до бюджету надійшло фінансових санкцій в 1,8 разів більше (236 тис.грн проти 128 тис.грн).

 

Подробнее

За оперативними даними у поточному році фізичним особам – власникам об'єктів нерухомості сформовано близько 377 тис. податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 23 тис. більше аналогічного періоду минулого року.

До сплати визначено податку на загальну суму понад 397 млн грн, що більше аналогічного періоду минулого року на 134 млн грн.

Про це повідомив начальник відділу адміністрування податку на нерухоме майно фізичних осіб, відмінне від земельної ділянки, Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Володимир Гуцуляк.

За його словами, найбільші суми нарахувань податку обліковуються по ГУ ДФС у Дніпропетровській – 56 млн грн, Київській – 52 млн грн, Львівській – 28 млн грн, Донецькій – 25 млн грн областях та м. Києві – 32 млн гривень.

Станом на 10 квітня  поточного року громадянами вже сплачено до місцевих бюджетів 107 млн грн. податку на нерухомість, що більше аналогічного періоду минулого року на 45 млн гривень.

«Нагадаю, що фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення», – зазначив Володимир Гуцуляк.

Посадовець також нагадав, що цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2018 рік за ставками, які були законодавчо визначені у цей період.

Так, податок нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад.

При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, складають:

для квартири/квартир незалежно від їх кількості - 60 кв. метрів;

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - 120 кв. метрів;

для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - 180 кв. метрів.

 

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Петр Порошенко
Владимир Зеленский