ЗНО-2015: До 15 грудня триває прийом заявок для складання пробної сесії тестувань

01.12.2014 14:01

Пробне ЗНО проведуть з урахуванням усіх цьогорічних нововведень. Подача заявок триває до 15 грудня. Попереднє оцінювання нового зразка рекомендують пройти також і десятикласникам. Вартість одного тестового зошита складає 89 грн. На Дніпропетровщині пробне оцінювання пройде 21 та 28 березня 2015 року.

Про це повідомили в департаменті освіти і науки облдержадміністрації, пише видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

Наразі випробувати свої знання з Української мови на базовому рівні вже виявили бажання 2,9 тис людей, спробувати скласти поглиблений тест мають намір 3,2 тис майбутніх абітурієнтів. Для проходження тестів з математики на базовому рівні зареєструвався 861 мешканець області, на поглиблений рівень подано 1,7 тис заявок. У 2015 році тести двох рівнів складності передбачені з цих двох предметів.

Також цьогоріч у списку популярних предметів пробного ЗНО традиційно залишається історія України – її попередньо складатимуть 922 майбутніх вступників. Для складання пробних тестів з англійської надійшло вже 796 реєстраційних анкет.

Найменшу кількість заявок на пробне оцінювання поки що надійшло для складання російської – їх усього 8.

Читайте також: Минобразования предлагает вернуть 12-летнее обучение в школах

Зазначимо, що у 2015 році відбулися зміни також у механізмі підведення підсумків ЗНО. Замість кількості балів у систему оцінювання вводять рівні «склав»/«не склав». Конкурентоздатним буде вважатися сертифікат від 100 балів, а необхідний для вступу поріг визначатимуть вже у вишах.

Разом з тим, у цьому році у переліку тестувань не буде Всесвітньої історії та Всесвітньої літератури. Це пояснюють тим, що виші практично не вимагають складати ці дисципліни при вступі і, здебільшого, обидва предмети є альтернативними.

Пробне тестування з української мови та літератури пройде 21 березня 2015 року. Через тиждень, 28 березня, відбудуться тестування з інших предметів.

Усі тести будуть складені вже за новими стандартами, відповідно до завдань основної сесії ЗНО.

Читайте також: Дніпропетровщина стала пілотним регіоном у проекті Європейського фонду освіти

 

Комментарии
Последние записи в блогах

Діяльність Українського товариства історії та культури Рівненської області сконцентрована не тільки на Волинському регіоні та Україні.

Вона сягає інших країн Європи, зокрема Естонії, де налагоджені тісні стосунки з українськими патріотами, такими як Тетяна Івушкіна, членом Рівненського Товариства, яка створила в Естонії унікальний український музей.

Подробнее

Платники податків мають право зареєструвати другий примірник акцизної накладної на розподіл пального

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/396944.html повідомила, що з 28.10.2019 розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної, складеної у порядку, передбаченому   п. 23 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) згідно з п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ.

Подробнее

Право на податкову соціальну пільгу визначено ПКУ

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що будь-який платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (далі – ПСП) у розмірі, що дорівнює 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Подробнее

Про право на податкову знижку за навчання в інтернатурі вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладах

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

Норми встановлені п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы продажу украинской земли?
Да
Нет
Не знаю