Юрий Райхель: "Цензура в Украине запрещена"

05.08.2014 15:14

"Введение чрезвычайного положение в медиа-пространстве напоминает мне попытку создания очередной бюрократической структуры, созданной неизвестно для чего, потребляющей государственные деньги, которым можно было бы найти более эффективное использование", - заявил политический обозреватель Юрий Райхель во время передачи "Наживо" в эфире 51 телеканала, посвященной чрезвычайному положению в СМИ. Об этом сообщает издание "ГЛАВНОЕ".

"Нужно заимствовать чужой эффективный опыт. Если речь идет об иновещании – и телевизионном, и радио, и газеты – для зарубежной аудитории, это задача государства. И для такой цели вполне возможно создание Государственной структуры, которая финансировала бы производство украинского продукта на иностранных языках для зарубежного зрителя, слушателя или читателя. Это крайне необходимо! Мы сейчас пожинаем плоды того, что мы не можем, например, в Европе эффективно противодействовать наступательной тактике российской пропаганды", - сказал Юрий Райхель. 

По его мнению, никакого бюрократического регулирования для украинского медиа-пространства не должно быть в принципе. Единственным регулирующим органом может быть либо профессиональный союз, как, например, в Швеции или Германии, который вырабатывает определенные этические нормы журналистского поведения. Второй вариант – когда вообще никаких органов нет внутри страны и журналисты вольны.

"А если что-то написал не так, то для этого есть юридические органы и юридические процедуры. И никакое чрезвычайное положение в медиа-пространстве не должно на это влиять. С точки зрения пропаганды за рубежом – да, такой орган нужен и его, кстати, нужно достаточно финансировать. Внутри – никакой бюрократии, никаких надзирающих, регулирующих, разрешающих, и тем более, запрещающих органов быть не может в принципе, потому что это нарушение Конституции, в которой четко написано – «Цензура в Украине запрещена», - заявил политический обозреватель Юрий Райхель.

Комментарии
Последние записи в блогах

Питання збереження давніх слов'янських православних сакральних місць нині, у період активних перетворень та будівництв, постає особливо актуально. Стосується воно і найдавніших слов'янських територій, які розміщуються в Волино-Карпатському регіоні, найперше на історичній Волині (нині північно-західний регіон України та окремі землі Польщі та Білорусі), власне, на Погоринні, більша частина якої припадає на Рівненську область.

Саме тут знаходяться ті місця, які були серцем першої слов'янської держави нової ери в Європі - Дулібської (Дулібського Союзу 1-9 ст.н.е.).

Саме тому місцеві інтузіасти наполегливо прагнуть зберегти давні святі місця, серед яких унікальні, такі як Хотинське джерело (Першоджерело) поблизу Рівного.

Про історію рятування джерела ентузіастами "Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Рівненської області" та місцевою владою від занепаду та захаращення читайте у статті, що нижче...

Подробнее

Платники податків мають право зареєструвати другий примірник акцизної накладної на розподіл пального

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/396944.html повідомила, що з 28.10.2019 розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної, складеної у порядку, передбаченому   п. 23 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) згідно з п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ.

Подробнее

Податкова знижка для фізичних осіб

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, щоб повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями ст. 166 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.  Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

Подробнее

Право на податкову знижку за 2018 можна використати по 31 грудня (включно) 2019

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома громадян, що використати права на податкову знижку за підсумками 2018 року  громадяни можуть  по 31 грудня (включно) 2019 року, подавши Декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю