Выявлено 63 случая подкупа избирателей со стороны кандидатов и партий

16.10.2014 14:37

Подкуп избирателей и применения административного ресурса остаются ключевыми проблемами избирательного процесса в Украине, хотя их масштабы в разы меньше по сравнению с 2012 годом. В течение официального избирательного процесса зафиксировано 63 инцидента с признаками подкупа избирателей и 35 случаев применения административного ресурса.

Об этом сообщает Интернет-издание "ГЛАВНОЕ".

Проявления подкупа избирателей были зафиксированы в агитационных кампаниях 52 субъектов избирательного процесса (кандидаты и партии) в 44 из 213 одномандатных округов. Почти 70% нарушений, связанных с подкупом избирателей, касающиеся деятельности кандидатов самовыдвиженцев. Наиболее распространенным методом подкупа стало предоставление избирателям бесплатно или на льготных условиях товаров и услуг (38 из 63 случаев).

Почти 30% злоупотреблений административным ресурсом на выборах связано с кандидатами самовыдвиженцами. Чаще злоупотребления доступом кандидатов к власти проявлялись путем нарушения законодательного запрета проводить предвыборную агитацию во время официальных мероприятий, организованных органами власти, государственными или коммунальными учреждениями (20 из 35 случаев). Случаи применения административного ресурса на выборах пока не носят массового характера, способствует конкурентности предвыборной гонки в 2014 году.

Отсутствие адекватного наказания для нарушителей законодательства и неэффективность реагирования правоохранительных органов создали условия для применения кандидатами незаконных методов предвыборной борьбы. 

По состоянию на 14 октября наблюдателями ОПОРЫ выявлено 63 случая подкупа избирателей со стороны кандидатов и партий. Чаще проявления подкупа избирателей фиксировались в агитационной активности кандидатов-самовыдвиженцев (44 случая). Зато кандидаты от «Блока Петра Порошенко» (6 случаев), «Народного Фронта» (6), ВО «Батькивщина» (2), Аграрного объединения «Заступ» (2), партии Сергея Тигипко «Сильная Украина» (2) , «Оппозиционного блока» (1) значительно реже фигурировали в инцидентах, связанных с подкупом избирателей.

Источник: ОПОРА

Комментарии
Последние записи в блогах

Національний конкурс IT-проектів на основі відкритих даних Open Data Challenge – конкурс для розробників, стартаперів, дизайнерів, дослідників та громадських активістів, покликаний залучити їх до використання відкритих даних для розробки сервісів та продуктів, які сприятимуть вирішенню проблем українського суспільства.

Подробнее

З початку 2019 року на розгляді у судах різних інстанцій за участю органів ДФС Дніпропетровської області перебувало 7,2 тис. справ різних категорій на загальну суму позовних вимог 10,2 млрд гривень.

З розглянутих судами у січні поточного року 20-ти справ на суму 11,6 млн грн, на користь органів ГУ ДФС Дніпропетровщини вирішено 16 справ на суму 8,7 млн грн, що складає 75% від суми розглянутих справ.

Зокрема, протягом січня 2019 року за результатами розглянутих 13 судових справ за позовами платників про визнання недійсними податкових повідомлень - рішень на загальну суму 11,0 млн грн, 9 рішень на загальну суму 8,0 млн грн судами прийнято на користь органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області. Це складає 73% від суми розглянутих судами таких справ.

«Основними факторами задоволення переважної кількості розглянутих справ у судах на користь ДФС області є підвищення рівня претензійно-позовної роботи та удосконалення ефективності роботи із захисту у судах позиції відомства фахівцями підрозділів правової роботи», - наголошує начальник юридичного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олег Басан.

 

Подробнее

Протягом січня 2019 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 187 кримінальних проваджень, з яких 34 – прийнято до провадження у поточному році.

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 20 кримінальних проваджень, із яких до суду скеровано 10, у тому числі: 9 – з обвинувальними актами, а 1 – з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності.

Крім того, за перший місяць поточного року за підслідністю направлено 3 кримінальних провадження, 11 – приєднано до інших проваджень.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня 2019 року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 34 млн 636 тис. гривень.

 

Подробнее

Не встигла заборона Уряду рзміщувати тимчасово вільні кошти місцевих бюджетів набрати чинності, як територіальні громади почали підраховувати збитки. На Дніпропетровщині недорахуються фінансового ресурсу у вигляді відсотків від коштів на депозитах у Марганецькій, Зеленодольській,  Синельниківській, Дніпровській та Першотравенській. В цілому біля 19 млн грн.

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Юлия Тимошенко
Петр Порошенко
Анатолий Гриценко
Владимир Зеленский
Юрий Бойко
Олег Ляшко
Александр Вилкул
Другой кандидат