Выявлено 63 случая подкупа избирателей со стороны кандидатов и партий

16.10.2014 14:37

Подкуп избирателей и применения административного ресурса остаются ключевыми проблемами избирательного процесса в Украине, хотя их масштабы в разы меньше по сравнению с 2012 годом. В течение официального избирательного процесса зафиксировано 63 инцидента с признаками подкупа избирателей и 35 случаев применения административного ресурса.

Об этом сообщает Интернет-издание "ГЛАВНОЕ".

Проявления подкупа избирателей были зафиксированы в агитационных кампаниях 52 субъектов избирательного процесса (кандидаты и партии) в 44 из 213 одномандатных округов. Почти 70% нарушений, связанных с подкупом избирателей, касающиеся деятельности кандидатов самовыдвиженцев. Наиболее распространенным методом подкупа стало предоставление избирателям бесплатно или на льготных условиях товаров и услуг (38 из 63 случаев).

Почти 30% злоупотреблений административным ресурсом на выборах связано с кандидатами самовыдвиженцами. Чаще злоупотребления доступом кандидатов к власти проявлялись путем нарушения законодательного запрета проводить предвыборную агитацию во время официальных мероприятий, организованных органами власти, государственными или коммунальными учреждениями (20 из 35 случаев). Случаи применения административного ресурса на выборах пока не носят массового характера, способствует конкурентности предвыборной гонки в 2014 году.

Отсутствие адекватного наказания для нарушителей законодательства и неэффективность реагирования правоохранительных органов создали условия для применения кандидатами незаконных методов предвыборной борьбы. 

По состоянию на 14 октября наблюдателями ОПОРЫ выявлено 63 случая подкупа избирателей со стороны кандидатов и партий. Чаще проявления подкупа избирателей фиксировались в агитационной активности кандидатов-самовыдвиженцев (44 случая). Зато кандидаты от «Блока Петра Порошенко» (6 случаев), «Народного Фронта» (6), ВО «Батькивщина» (2), Аграрного объединения «Заступ» (2), партии Сергея Тигипко «Сильная Украина» (2) , «Оппозиционного блока» (1) значительно реже фигурировали в инцидентах, связанных с подкупом избирателей.

Источник: ОПОРА

Комментарии
Последние записи в блогах

ДПС запустила пілотний проєкт «Перелік транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт»

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що з метою запровадження нових електронних сервісів Державна податкова служба України запустила пілотний проєкт електронного сервісу «Перелік транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий».

Подробнее

Довідку про суми виплачених доходів та утриманих податків можна отримати в Електронному кабінеті

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, триває період подання декларацій державними службовцями та особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. І традиційно у ці дні зростає кількість користувачів Електронного кабінету. Сервіс дозволяє оперативно та у будь-який час отримати відомості про суми виплачених доходів та утриманих податків, необхідні для заповнення декларації. Лише за останні три дні ДПС надано понад 32 тис. відповідей на запити про доходи громадян.

Подробнее

Сума, сплачена роботодавцем за договором добровільного медичного страхування на користь працівника, включається до його доходу

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) включається, зокрема, сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), у тому числі, за договорами добровільного медичного страхування та за договором страхування додаткової пенсії, внесків на пенсійні вклади,

Подробнее

Основні випадки обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що продовжується деклараційна кампанія 2020.

Обов’язок подання податкової декларації про майновий стан і доходи у 2020 році виникає у фізичних осіб у випадках отримання доходів протягом 2019 року, а саме:

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли Вы политику Президента Зеленского?
Да
Нет
Не знаю