Впровадження з 1 січня електронних ПДВ-рахунків має бути скасоване, - Максим Курячий

11.12.2014 10:09

В порядок денний сесії Верховної Ради України внесено проект закону про скасування запровадження ПДВ-рахунків з 1 січня 2015 року. Таке рішення було прийнято 10 грудня на засіданні комітету ВР з питань податкової та митної політики, повідомляє народний депутат України, член цього комітету Максим Курячий.

Про це повідомляє видання "ДНЕПР. ГЛАВНОЕ" з посиланням на прес-службу нардепа.

Депутат наголошує, що суспільний аналіз прийнятих норм електронного адміністрування ПДВ свідчить, що запропонований механізм сплати ПДВ в системі електронного адміністрування (через ПДВ-рахунки), призведе до постійного відволікання обігових коштів суб’єктів господарювання і в умовах економічної нестабільності може призвести до їх банкрутства.

Представники малого та середнього бізнесу Дніпропетровщини, сумлінні платники податків, також висловлюються за скасування впровадження з 1 січня 205 року електронних ПДВ-рахунків, говорить Максим Курячий.

«Принцип: одне лікуємо - інше калічимо, в умовах нинішньої військової економіки, в якій знаходиться Україна, недопустимий. Впровадження з 1 січня електронних ПДВ-рахунків гостро вдарить по добросовісним платникам податків. Поступки державної фіскальної служби щодо відтермінування запровадження електронних ПДВ-рахунків на півроку, як пропонувалося сьогодні на засіданні, не вирішить проблему зняття напруженості в бізнесовому середовищі», - зауважив Максим Курячий.

Він вважає, що необхідно вживати заходів щодо детінізації економіки, але потрібно це робити виважено, не завдаючи шкоди підприємствам, які працюють в реальному секторі економіки.

«Однієї із головних проблем і викликів, які стоять перед українською державою - є детінізація економіки, тому особливо актуальним є наповнення дохідної частини бюджету. Боротьба з крадіжкою ПДВ – є одним із напрямків виведення економіки із тіні. Одним з головних інструментів крадіжки ПДВ є формування так званого «липового кредиту» і закон від 31 липня про впровадження електронного адміністрування ПДВ-рахунків, безумовно спрямований на протидію крадіжки ПДВ. Однак впровадження системи електронного адміністрування ПДВ-рахунків не обговорювалося з громадськістю. Враховуючи, що бюджет 2015 року буде дуже складним і важким, ми повинні сьогодні в якості компенсатора впровадити такі методи, які відродять свободу підприємництва в Україні, а не нашкодять йому», - наголошує народний депутат.

Як відомо, 31 липня 2014 року Верховною Радою прийнято закон про зміни в Податковий кодекс щодо запровадження системи електронного адміністрування ПДВ-рахунків, що має набути чинності з 1 січня 2015 року. Мета його впровадження - підвищення рівня надходжень ПДВ до бюджету, скорочення тіньової економіки. Він також має вирішити питання контрою нарахування сплати та відшкодування ПДВ платникам, ліквідації «податкових ям» та схем махінації.  Даний закон виникав великий резонанс в суспільстві, особливо серед малого та середнього бізнесу.

Как это повлияет на рейтинг:
Политическая партия "Блок Петра Порошенко"
Подробнее
Народный депутат Украины 8 созыва
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

100 активних підлітків – 50 дівчат і 50 хлопців – з різних регіонів України будуть відібрані у літню освітню школу, щоб дізнатися про різноманіття професій, обговорити власні проекти з практиками та отримати навички, які допоможуть стати успішними у XXI столітті.

Подробнее

Протягом січня 2019 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 187 кримінальних проваджень, з яких 34 – прийнято до провадження у поточному році.

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 20 кримінальних проваджень, із яких до суду скеровано 10, у тому числі: 9 – з обвинувальними актами, а 1 – з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності.

Крім того, за перший місяць поточного року за підслідністю направлено 3 кримінальних провадження, 11 – приєднано до інших проваджень.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня 2019 року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 34 млн 636 тис. гривень.

 

Подробнее

Не встигла заборона Уряду рзміщувати тимчасово вільні кошти місцевих бюджетів набрати чинності, як територіальні громади почали підраховувати збитки. На Дніпропетровщині недорахуються фінансового ресурсу у вигляді відсотків від коштів на депозитах у Марганецькій, Зеленодольській,  Синельниківській, Дніпровській та Першотравенській. В цілому біля 19 млн грн.

Подробнее

Протягом січня поточного року громадяни подали більше ніж 22 тис. декларацій про майновий стан і доходи, отримані у 2018 році. Це на 13 відсотків, або на 2,5 тис. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

За даними податкових декларацій задекларовано загальний дохід у сумі – 3,6 млрд грн. Громадянами самостійно визначено до сплати в бюджет 79,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 26,5 млн грн, або на 50 відс. більше ніж у січні 2018 року. Сума військового збору до сплати становить – 13,1 млн грн, що на 3,1 млн грн, або на 31 відсоток більше, ніж за відповідний період минулого року.

На сьогодні вже 335 громадян задекларували доходи у сумі понад 1 млн грн. Податкові зобов’язання з ПДФО визначено такими громадянами у розмірі – 27,5 млн грн, військового збору – 3,2 млн грн.

Найбільшу суму доходу у січні 2019 задекларовано мешканцем м. Києва у сумі понад 200,0 млн грн.

Найбільші суми до сплати в бюджет по доходам, отриманим з джерел за межами території України, на сьогодні задекларовано 2 громадянами Сумської області (кожний у сумі понад 2,5 млн грн).

За структурою доходів найбільші суми мільйонери декларують при отриманні:

 інших оподатковуваних доходів (проценти банку, дивіденти тощо) – 628,9 млн грн, з яких податковими агентами утримано 53,3 млн грн ПДФО та 9,3 млн грн військового збору;

інших неоподатковуваних доходів – 409,6 млн грн;

доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та нерухомого майна – 181,9 млн. грн., з яких вже сплачено (утримано) 6,1 млн грн ПДФО та 1,7 млн грн військового збору;

іноземних доходів – 98,9 млн грн;

доходів від успадкування (отримання у дарунок) майна – 78,1 млн грн.

Право на податкову знижку за результатами 2018 року задекларовано 6 тис. особами. Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню, визначена платниками податків у розмірі – 17,2 млн грн, що на 41,1 млн грн, або на 32 відс. більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

 

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Юлия Тимошенко
Петр Порошенко
Анатолий Гриценко
Владимир Зеленский
Юрий Бойко
Олег Ляшко
Александр Вилкул
Другой кандидат