Впровадження з 1 січня електронних ПДВ-рахунків має бути скасоване, - Максим Курячий

11.12.2014 10:09

В порядок денний сесії Верховної Ради України внесено проект закону про скасування запровадження ПДВ-рахунків з 1 січня 2015 року. Таке рішення було прийнято 10 грудня на засіданні комітету ВР з питань податкової та митної політики, повідомляє народний депутат України, член цього комітету Максим Курячий.

Про це повідомляє видання "ДНЕПР. ГЛАВНОЕ" з посиланням на прес-службу нардепа.

Депутат наголошує, що суспільний аналіз прийнятих норм електронного адміністрування ПДВ свідчить, що запропонований механізм сплати ПДВ в системі електронного адміністрування (через ПДВ-рахунки), призведе до постійного відволікання обігових коштів суб’єктів господарювання і в умовах економічної нестабільності може призвести до їх банкрутства.

Представники малого та середнього бізнесу Дніпропетровщини, сумлінні платники податків, також висловлюються за скасування впровадження з 1 січня 205 року електронних ПДВ-рахунків, говорить Максим Курячий.

«Принцип: одне лікуємо - інше калічимо, в умовах нинішньої військової економіки, в якій знаходиться Україна, недопустимий. Впровадження з 1 січня електронних ПДВ-рахунків гостро вдарить по добросовісним платникам податків. Поступки державної фіскальної служби щодо відтермінування запровадження електронних ПДВ-рахунків на півроку, як пропонувалося сьогодні на засіданні, не вирішить проблему зняття напруженості в бізнесовому середовищі», - зауважив Максим Курячий.

Він вважає, що необхідно вживати заходів щодо детінізації економіки, але потрібно це робити виважено, не завдаючи шкоди підприємствам, які працюють в реальному секторі економіки.

«Однієї із головних проблем і викликів, які стоять перед українською державою - є детінізація економіки, тому особливо актуальним є наповнення дохідної частини бюджету. Боротьба з крадіжкою ПДВ – є одним із напрямків виведення економіки із тіні. Одним з головних інструментів крадіжки ПДВ є формування так званого «липового кредиту» і закон від 31 липня про впровадження електронного адміністрування ПДВ-рахунків, безумовно спрямований на протидію крадіжки ПДВ. Однак впровадження системи електронного адміністрування ПДВ-рахунків не обговорювалося з громадськістю. Враховуючи, що бюджет 2015 року буде дуже складним і важким, ми повинні сьогодні в якості компенсатора впровадити такі методи, які відродять свободу підприємництва в Україні, а не нашкодять йому», - наголошує народний депутат.

Як відомо, 31 липня 2014 року Верховною Радою прийнято закон про зміни в Податковий кодекс щодо запровадження системи електронного адміністрування ПДВ-рахунків, що має набути чинності з 1 січня 2015 року. Мета його впровадження - підвищення рівня надходжень ПДВ до бюджету, скорочення тіньової економіки. Він також має вирішити питання контрою нарахування сплати та відшкодування ПДВ платникам, ліквідації «податкових ям» та схем махінації.  Даний закон виникав великий резонанс в суспільстві, особливо серед малого та середнього бізнесу.

Как это повлияет на рейтинг:
Комментарии
Последние записи в блогах

Державна податкова служба виконала індикатив Міністерства фінансів України на І квартал з податку на додану вартість на 101,7%,  до бюджету додатково надійшло 400 млн гривень.

Сальдо ПДВ у січні-березні 2020 року становило 25,9  млрд грн, що на 10,1 млрд грн, або на 63,8 % більше за відповідний період 2019 року. Загалом з початку року до бюджету надійшло 65,3 млрд грн, відшкодовано 39,4 млрд грн податку на додану вартість.

При зменшенні бази оподаткування (обсягу оподаткованих операцій) у І кварталі 2020 року до відповідного періоду 2019 року на 0,14 %, задекларовані до сплати суми ПДВ зросли на 6,5 %, що у грошовому еквіваленті становить +4 млрд гривень. Цих результатів вдалося досягти завдяки підвищенню якості аналізу надходжень податку, ефективності адміністрування та впровадження нової системи моніторингу відповідності податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків.

 «Ми дякуємо усім сумлінним платникам, які у цих складних для функціонування бізнесу умовах продовжують робити свій внесок у наповнення бюджету. При цьому податкова гарантує продовження поступу у боротьбі з мінімізаційними схемами з ПДВ. Це запорука повного та вчасного відшкодування для підприємств, які зараз особливо гостро потребують цих коштів», – наголосив Голова ДПС Сергій Верланов.

 

Подробнее

За перший квартал 2020 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області забезпечено до бюджетів усіх рівнів (без урахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) 11 млрд 374,9 млн грн, що на 418,1 млн грн перевищує показник відповідного періоду минулого року.

Так, до державного бюджету впродовж січня – березня 2020 року надійшло 5 млрд 505,8 млн грн, що на 91,7 млн грн більше надходжень аналогічного періоду минулого року.

До місцевих бюджетів за відповідний період забезпечено 5 млрд 869,1 млн гривень. Це на 326,5 млн грн більше фактичних надходжень січня – березня 2019 року.

За підсумками перших трьох місяців поточного року єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зібрано  3 млрд 994,2 млн грн, що перевищує минулорічні показники на 350,8 млн гривень.

 

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.

Незважаючи на те, що строк обов’язкового запровадження реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та програмних РРО для фізичних осіб – підприємців продовжено з 01.10.2020 до 01.01.2021, а для окремих видів діяльності до 01.04.2021 (відповідні зміни внесені Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» до Податкового кодексу України та Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг»), необхідно зазначити, що застосування програмних РРО є зручним рішеннямдля бізнесу.

Так, перевагами застосування програмного РРО є:

● виключно онлайн реєстрація та онлайн передача (отримання) даних;

● створення Z-звіту в автоматичному режимі;

● сервіс використовується безкоштовно;

● можливість до 36 годин працювати в оффлайн-режимі;

● вибір за бізнесом – використовувати класичний чи програмний РРО.

Крім того, суб’єкти господарювання, які мають власні ІТ-підрозділи або     ІТ-компанії, що пропонують свої рішення для платників, зможуть розробити власні програми РРО. Ці програми, за допомогою запропонованих податковою АРІ, зможуть надсилати електронні чеки для фіскалізації на серверах ДПС та виконувати усі інші операції, що вимагаються законом про електронні РРО.

Відкритий АРІ дозволить бізнесу самостійно впроваджувати ІТ-рішення, які відповідають бізнес-процесам кожного з секторів економіки (у тому числі потребам окремих платників), та підключатись для можливості фіскалізації операцій без будь-яких додаткових сертифікацій, виключивши при цьому створення штучних монополій на ринку РРО.

Нагадуємо, що звантажити опис АРІ фіскального сервера можна за посиланням: https://www.tax.gov.ua/media-tsentr/novini/410320.html

 

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що з 01.04.2020 застосовуються штрафи за необладнання та/або відсутність реєстрації витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1 000 куб. метрів.

Так, відповідно до п. 1281.1 ст. 1281 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі,

- тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20 000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.

Повторне протягом року вчинення на тому самому акцизному складі   будь-якого з вказаних вище порушень тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.

Слід зазначити, що Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» передбачено незастосування з 01 березня по 31 травня 2020 року штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, крім санкцій за порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, які застосовуються на загальних підставах.

 

 

Подробнее