Впровадження з 1 січня електронних ПДВ-рахунків має бути скасоване, - Максим Курячий

11.12.2014 10:09

В порядок денний сесії Верховної Ради України внесено проект закону про скасування запровадження ПДВ-рахунків з 1 січня 2015 року. Таке рішення було прийнято 10 грудня на засіданні комітету ВР з питань податкової та митної політики, повідомляє народний депутат України, член цього комітету Максим Курячий.

Про це повідомляє видання "ДНЕПР. ГЛАВНОЕ" з посиланням на прес-службу нардепа.

Депутат наголошує, що суспільний аналіз прийнятих норм електронного адміністрування ПДВ свідчить, що запропонований механізм сплати ПДВ в системі електронного адміністрування (через ПДВ-рахунки), призведе до постійного відволікання обігових коштів суб’єктів господарювання і в умовах економічної нестабільності може призвести до їх банкрутства.

Представники малого та середнього бізнесу Дніпропетровщини, сумлінні платники податків, також висловлюються за скасування впровадження з 1 січня 205 року електронних ПДВ-рахунків, говорить Максим Курячий.

«Принцип: одне лікуємо - інше калічимо, в умовах нинішньої військової економіки, в якій знаходиться Україна, недопустимий. Впровадження з 1 січня електронних ПДВ-рахунків гостро вдарить по добросовісним платникам податків. Поступки державної фіскальної служби щодо відтермінування запровадження електронних ПДВ-рахунків на півроку, як пропонувалося сьогодні на засіданні, не вирішить проблему зняття напруженості в бізнесовому середовищі», - зауважив Максим Курячий.

Він вважає, що необхідно вживати заходів щодо детінізації економіки, але потрібно це робити виважено, не завдаючи шкоди підприємствам, які працюють в реальному секторі економіки.

«Однієї із головних проблем і викликів, які стоять перед українською державою - є детінізація економіки, тому особливо актуальним є наповнення дохідної частини бюджету. Боротьба з крадіжкою ПДВ – є одним із напрямків виведення економіки із тіні. Одним з головних інструментів крадіжки ПДВ є формування так званого «липового кредиту» і закон від 31 липня про впровадження електронного адміністрування ПДВ-рахунків, безумовно спрямований на протидію крадіжки ПДВ. Однак впровадження системи електронного адміністрування ПДВ-рахунків не обговорювалося з громадськістю. Враховуючи, що бюджет 2015 року буде дуже складним і важким, ми повинні сьогодні в якості компенсатора впровадити такі методи, які відродять свободу підприємництва в Україні, а не нашкодять йому», - наголошує народний депутат.

Як відомо, 31 липня 2014 року Верховною Радою прийнято закон про зміни в Податковий кодекс щодо запровадження системи електронного адміністрування ПДВ-рахунків, що має набути чинності з 1 січня 2015 року. Мета його впровадження - підвищення рівня надходжень ПДВ до бюджету, скорочення тіньової економіки. Він також має вирішити питання контрою нарахування сплати та відшкодування ПДВ платникам, ліквідації «податкових ям» та схем махінації.  Даний закон виникав великий резонанс в суспільстві, особливо серед малого та середнього бізнесу.

Как это повлияет на рейтинг:
Политическая партия "Європейська солідарність"
Подробнее
Народный депутат Украины 8 созыва
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

Питання збереження давніх слов'янських православних сакральних місць нині, у період активних перетворень та будівництв, постає особливо актуально. Стосується воно і найдавніших слов'янських територій, які розміщуються в Волино-Карпатському регіоні, найперше на історичній Волині (нині північно-західний регіон України та окремі землі Польщі та Білорусі), власне, на Погоринні, більша частина якої припадає на Рівненську область.

Саме тут знаходяться ті місця, які були серцем першої слов'янської держави нової ери в Європі - Дулібської (Дулібського Союзу 1-9 ст.н.е.).

Саме тому місцеві інтузіасти наполегливо прагнуть зберегти давні святі місця, серед яких унікальні, такі як Хотинське джерело (Першоджерело) поблизу Рівного.

Про історію рятування джерела ентузіастами "Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Рівненської області" та місцевою владою від занепаду та захаращення читайте у статті, що нижче...

Подробнее

Платники податків мають право зареєструвати другий примірник акцизної накладної на розподіл пального

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/396944.html повідомила, що з 28.10.2019 розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної, складеної у порядку, передбаченому   п. 23 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) згідно з п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ.

Подробнее

Податкова знижка для фізичних осіб

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, щоб повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями ст. 166 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.  Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

Подробнее

Право на податкову знижку за 2018 можна використати по 31 грудня (включно) 2019

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома громадян, що використати права на податкову знижку за підсумками 2018 року  громадяни можуть  по 31 грудня (включно) 2019 року, подавши Декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю