В.о. генпрокурора Гузир покрив злочин Вілкула, - Купрій

19.03.2015 17:31

"В.о. генерального прокурора України Володимир Гузир за відсутності свого керівника Віктора Шокіна в порушення закону не відкрив кримінальне провадження проти одіозного мера Кривого рогу Юрія Вілкула – батька Олександра, колишнього віце-прем’єра часів Януковича", - пише дніпропетровський нардеп Віталій Купрій у своєму фейсбук.

Про це повідомляє видання "ДНЕПР. ГЛАВНОЕ".

"Ще 10 березня я повідомив Генеральну прокуратуру про корупційну схему, за якої до міського бюджету Кривого рогу не надійшло близько 40 млн. грн. В своїй заяві я детально розписав як розкрадаються місцевою владою кошти від надання в тимчасове користування місцями розташування зовнішньої реклами (біл-борди, лайтбокси, банери, тощо).

Я вказав, що як міський голова, Юрій Вілкул мав знати про те, що прийняте за його правління рішення міської ради суперечить вимогам Бюджетного кодексу та Постанови КМУ №2067, що робить незаконною роботу комунального підприємства «Парковка та реклама». Проте Вілкул старший бездіяв чим покривав корупцію.

Також я просив ГПУ не проводити розслідування цього злочину силами правоохоронних органів Дніпропетровській області, оскільки мої попередні заяви були ними проігноровані. Родина Вілкулів, яка входить до клану олігарха Ріната Ахметова, до сих пір має вплив та здійснює тиск на правоохоронців та суддів регіону. Взагалі я вважаю, що цей злочин вчинила ціла група осіб, які були у попередній змові, серед яких був екс-голова голови Дніпропетровської облдержадміністрації, народний депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул. Саме тому не обласна, а генеральна прокуратура повинна розслідувати злочини такого масштабу.

Відповідно до вимог частини 1 статті 214 Кримінального процесуального кодексу прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви про вчинене кримінальне правопорушення зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування", - зазначив Купрій.

Читайте також: Александр Вилкул назначен куратором Днепропетровской области

За словами нардепа, сьогодні він отримав відповідь з ГПУ, в якій пан Гузир не тільки підтвердив що він порушив закон і не розпочав розслідування, але і направив заяву Віталія Купрія до Дніпропетровської області, "а там за вказівкою з Києва її направлять у вовче лігво правоохоронців Кривого рогу".

"Порушення закону і невнесення до ЄРДР паном Гузиром відомостей про злочин Вілкула, надання протиправних вказівок облпрокуратурі начальником Головного управління ГПУ Вікторією Пасічник щоб не розслідувати злочини Ахметовців за 255 статтею Кримінального кодексу – злочинна організація, покривання вчинення Вілкулом замахів на життя та знищення засобів для існування громадських діячів – борців з режимом Януковича. Все це доводить, що Генеральна прокуратура продовжує отримувати певний зиск від олігархів-регіоналів і сприяє уникненню ними відповідальності.

На теперішній час я оскаржую до суду рішення В.о. генпрокурора Гузира і поки ще маю надію, що після виходу з відпустки справжній Генпрокурор виправить ситуацію", - додає нардеп.

Читайте також: Родина Вілкулів має відповісти за махінації з майном громади, - Купрій

Как это повлияет на рейтинг:
Экс-Вице-премьер-министр Украины, народный депутат Украины 6, 8 созывов. Председатель Днепропетровской областной организации "Оппозиционного блока", глава Фонда "Украинская перспектива".
Подробнее
Мэр Кривого Рога
Подробнее
Народный депутат Украины 8 созыва
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом прокуратури області припинили роботу міжрегіонального конвертаційного центру, через який було проконвертовано понад 1 млрд грн.

У рамках розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 209 КК України було встановлено групу осіб, які надавали послуги підприємствам реального сектору економіки, підприємствам державної та комунальної форми власності Київської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської областей та м. Києва з формування штучного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Зокрема, встановлено, що учасниками злочинної групи здійснено реєстрацію та придбання низки підконтрольних підприємств, на рахунки яких «клієнти» «конверту» перераховували грошові кошти за нібито придбані ТМЦ (товари та послуги).

Отриману такими шляхами готівку фігуранти передавали замовникам незаконних послуг, за винятком «винагороди» у розмірі 10-13% від суми конвертації.

Таким чином протягом 2018-2019 років через рахунки компаній, які входили до складу конвертцентру, було проконвертовано понад 1 млрд. грн.

За результатами санкціонованих обшуків, проведених в офісних приміщеннях, за місцями проживання фігурантів та їх транспортних засобах з незаконного обігу вилучено 567 тис. гривень готівкою, 53 печатки, 2 електронних ключа, 13 одиниць комп’ютерної техніки, 30 мобільних телефонів, 31 банківську картку, 15 електронних носіїв інформації, фінансово-бухгалтерську документацію, чорнові записи та травматичний пістолет 9 мм марки „SHMEISSER PSH 790” без дозвільних документів та 13 набоїв до нього.

Окрім того, накладено арешт на 3,4 млн грн ліміту суми ПДВ на рахунках компаній-фігурантів в СЕА ПДВ.

Слідство триває.

 

Подробнее

Доходи місцевих бюджетів Дніпропетровської області за січень – квітень 2019 року склали 9 млрд 437,7 млн грн, що на 2 млрд 145 млн грн більше аналогічного періоду 2018 року. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

Більше половини надходжень у місцеві скарбниці Дніпропетровського регіону забезпечує податок на доходи фізичних осіб, його сума склала 5 млрд 223,3 млн грн, що перевищує минулорічні показники майже на 1 млрд 18,5 млн гривень.

Наступною за рівнем надходжень є плата за землю. Її власники та землекористувачі сплатили протягом 2019 року майже 1 млрд 601,1 млн грн,  що на 402,1 млн грн більше аналогічного періоду минулого року.

Замикає трійку лідерів єдиний податок. Впродовж чотирьох місяців 2019 року спрощенці області сплатили 923,8 млн грн, що на 171,6 млн грн більше рівня 2018 року.

Подробнее

Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області з початку 2019 року забезпечено надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) на рівні 5 млрд 24,8 млн гривень. Цьогорічний показник перевищує минулорічну суму сплати єдиного внеску за аналогічний період на 887,1 млн грн або на 21,0 %. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

Протягом квітня 2019 року фактичні надходження єдиного внеску склали 1 млрд 381,3 млн грн, що на 235,3 млн грн більше квітня 2018 року.

 «Варто відзначити, що такий ріст – результат комплексу заходів, що втілюються представниками усіх гілок влади та контролюючими органами у напрямку легалізації праці. Спілкуючись з працедавцями - порушниками, фахівці ДФС  вважають, що норми закону у сфері оплати праці мають  винятковий пріоритет. Тож, легальний ринок праці – це стабільні надходження до бюджетів та гарантоване соціальне і пенсійне забезпечення», - зазначила Оксана Томчук.

 

Подробнее

У січні-квітні 2019 року підрозділами аудиту було проведено 1,6 тис. планових перевірок платників податків, 4,3 тис.  позапланових перевірок та 1,1 тис. зустрічних звірок.

Зокрема, проведено 66 перевірок фінансових установ з відокремленими підрозділами, за результатами яких донараховано 214,6 млн гривень.

За результатами контролю за дотриманням вимог валютного законодавства донараховано пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД на загальну суму 206,3  млн грн, а також податку на прибуток з іноземних юридичних осіб  на загальну суму  191,5 млн гривень.

На виконання ухвал суду (у т.ч. отриманих у минулому році) проведено 24 документальні перевірки, донараховано грошових зобов’язань на суму 95,7 млн грн. Крім того, на виконання інших доручень правоохоронних органів, які надаються під час розслідування кримінальних проваджень, проведено 297 документальних перевірок та донараховано 174,3 млн гривень.

 Проведено 300 документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, донараховано 292,9 млн грн грошових зобов’язань. 

У цілому за результатами контрольно-перевірочної роботи донараховано до бюджету 15,4 млрд грн, з яких узгоджено 5,3 млрд грн (у т.ч. основного платежу з податку на прибуток – 1 295,4 млн грн, ПДВ – 1 775,2 млн гривень).

Реальний вклад підрозділів аудиту по забезпеченню надходжень до бюджету склав 3 456 млн грн (забезпечено надходжень грошовими коштами на 1 132 млн грн, зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на  10 678 млн грн, що упередило несплату податку у майбутньому на 1 922 млн грн, зменшено залишки від’ємного значення ПДВ, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного періоду на 402 млн гривень).

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет