В Днепропетровской области завелись пауки-птицееды

01.06.2017 10:20

В Днепропетровской области обнаружены близкие родственники австралийского буйного паука – степные атипусы. Их размеры поменьше, нежели размери тропическим птицеедам, но укусы также весьма болезненны.

Об этом рассказал доцент кафедры зоологии и экологии Днепровского национального университета Виктор Бригадиренко, сообщает Интернет-издание «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» со ссылкой на 0566.com.ua.

"Размеры птицеедов около двух сантиметров, укусы их очень болезненны. Они являются ближайшими родственниками опаснейшего австралийского буйного паука. Они чрезвычайно редкие. Живут обычно на степных участках, практически по всей территории области. Самцы встречаются чаще, поскольку  путешествуют, а вот самки вечно пребывают в засаде, охотясь на насекомых в вертикальных паутинных футлярах", - рассказал он.

Как выяснили зоологи из Базельского университета в Швейцарии и Лундского университета в Швеции, эти пауки убивают сотни миллионов насекомых и мелких животных в год. Общий вес их жертв составляет 400-800 миллионов тонн.

Комментарии
Последние записи в блогах

За десять місяців поточного року місцева казна Дніпропетровської області поповнилася на 76,2 млн грн від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, з яких 54,0 млн грн від ліцензування роздрібної торгівлі.

«Станом на перше листопада 2018 року здійснюють підприємницьку діяльність 5772 суб’єкти господарювання, що мають 13602 діючі ліцензії, з яких: 7348 ліцензій на алкоголь та 6254 - на тютюн», - повідомив заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Сергій Кирпа.

В той же час, з початку року Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області призупинено дію 2233 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 2252 ліцензії, з яких 91 - за порушення законодавства у частині продажу алкогольних та тютюнових товарів особам, які не досягли 18 років.

 

Подробнее

Некомпетентность Луценко и Авакова – дорогое удовольствие для налогоплательщиков

 

Подробнее

Одним із найважливіших елементів гібридної війни проти України довгими століттями був і є московський псевдослов`янізм. Чому так?

Бо Московське царство, а далі і імперія Романових, сформовані у наслідок різночасової експансії в верхів`я Волги яхівських, далі вже татарських, племен, з Прикаспійсько-Аральского регіону, завжди намагались приховати правду про свої корені, як і історію місцевих угро-фінських та венедських племен та народів, що були підкорені яхами та зазнали ідеологічного та етнічного нівілювання.

Подробнее

Відсутність політичної волі, насамперед у президента, заважає розкрити злочини проти учасників Революції Гідності та героїв Небесної Сотні. Про це заявив лідер Руху "Справедливість", екс-голова СБУ Валентин Наливайченко в ефірі програми "Український формат" на телеканалі "NewsOne".

Подробнее
Голосование
Насколько изменилось экономическое состояние вашей семьи за год?
Ухудшилось
Улучшилось
Не изменилось