В Днепропетровской области завелись пауки-птицееды

01.06.2017 10:20

В Днепропетровской области обнаружены близкие родственники австралийского буйного паука – степные атипусы. Их размеры поменьше, нежели размери тропическим птицеедам, но укусы также весьма болезненны.

Об этом рассказал доцент кафедры зоологии и экологии Днепровского национального университета Виктор Бригадиренко, сообщает Интернет-издание «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» со ссылкой на 0566.com.ua.

"Размеры птицеедов около двух сантиметров, укусы их очень болезненны. Они являются ближайшими родственниками опаснейшего австралийского буйного паука. Они чрезвычайно редкие. Живут обычно на степных участках, практически по всей территории области. Самцы встречаются чаще, поскольку  путешествуют, а вот самки вечно пребывают в засаде, охотясь на насекомых в вертикальных паутинных футлярах", - рассказал он.

Как выяснили зоологи из Базельского университета в Швейцарии и Лундского университета в Швеции, эти пауки убивают сотни миллионов насекомых и мелких животных в год. Общий вес их жертв составляет 400-800 миллионов тонн.

Комментарии
Последние записи в блогах

Асоціація міст України в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) розпочинає прийом заявок від міських рад-членів АМУ на фінансування короткострокових гендерних ініціатив, що сприятимуть участі жінок у місцевому економічному розвитку.

Подробнее

Наявний у 2019 році в окремих місцевих бюджетах дефіцит освітньої субвенції пов’язаний не тільки з озвученими Мінфіном причинами (наявність неоптимальної та неефективної мережі шкіл і низька наповнюваність класів у ЗОШ), а й з рядом об’єктивних факторів, які відомі профільним міністерствам.

Подробнее

Аналіз показників роботи Дніпропетровської митниці ДФС за 4 місяці 2019 року в порівнянні з 4 місяцями 2018 року вказує на наступні тенденції. У звітному періоді загальна кількість оформлених митних декларацій (далі - МД) збільшилась на 16,45 %. Було оформлено 60 908 шт. МД (серед яких: 25 102 експортних МД та 29 427 імпортних) проти 52 306 шт. МД за 4 місяці 2018 року (серед яких: 24 607 експортних МД та 22 754 імпортних

Подробнее

В органах ГУ ДФС у Дніпропетровській області працюють 36 Центрів обслуговування платників (ЦОП), де  платники податків можуть отримати широкий спектр послуг: інформаційних, консультативних та адміністративних.

Центрами забезпечується надання 31 види адміністративних послуг, 18 з яких надаються безкоштовно.

Загалом працівниками ЦОП протягом 2019 року опрацьовано 125,8 тис. звернень у сфері надання адміністративних та інших послуг; з яких надано 125,3 тис. адміністративні послуги.

З переліком адміністративних послуг, що надаються територіальними органами ДФС Дніпропетровщини та Інформаційними картками адмінпослуг можна ознайомитись на офіційному суб - сайті «Територіальні органи ДФС  у Дніпропетровській області» у розділі «Адміністративні послуги» (http://dp.sfs.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/) та у Центрах обслуговування платників області.

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет