В Днепропетровске действуют коррупционные схемы

30.07.2014 14:35

Депутат Днепропетровского городского совета Сергей Жуков назвал несколько коррупционных схем, по которым выводят имущество из коммунальной собственности. Об этом он пишет на своей странице в Фейсбуке.

1. Через ликвидационную процедуру банкротства КП и продажу имущества по заниженным ценам (пример -  КП «Левобережье»).

2. Через процедуру банкротства путем заключения мирового соглашения (например, дело о 96 объектах).

3. Через продажу корпоративных прав по заниженным ценам. Создание ООО с долей коммунальной собственности, т.е. внесение в уставной фонд недвижимости, а потом продажа корпоративных прав (например, отель «Днепропетровск»).

4. Через осуществление арендатором неотъемлемых улучшений объекта недвижимости в размере более чем 25% и создание новой вещи. Признание арендатора сособственником (например, отель «Днепропетровск).

5. Через осуществление арендатором неотъемлемых улучшений объекта недвижимости для обхода аукциона и покупки его напрямую, через процедуру прямого выкупа (каждую сессию так продаются два – три объекта). Были ли улучшения - никто не контролирует. От исполнительных органов городского совета, якобы, контролирует балансодержатель. Если кто хочет узнать, были ли улучшения, например, спросите у предприятия ТОВ «МСВ Укрбуд» (документы по улучшениям пропали, по данным финансовой инспекции).

6. Через признание права собственности в судебном порядке за объектом права на который не зарегистрированы в реестре объектов коммунальной собственности и в реестре прав собственности. (Например, здание отдела образования Жовтневого районного совета по адресу ул. Урицкого 2-а).

7. Покупка объектов путем выкупа по заниженной цене, если они не продаются на аукционе (например, в 2013 году по данным финансовой инспекции три таких объекта были проданы за 1,5 млн грн).

8. Через приобретательную давность. Совсем новая схема. Действует с 2014 года. Основана на ст. 344 Гражданского кодекса Украины: "Особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом".  Кодекс вступил в силу в 2004 году. Сегодня как раз прошло 10 лет.

"Есть еще множество схем. Но они имеют характер комбинированных и более сложных. Выше приведены самые простые и распространенные", - пишет Сергей Жуков.

Как это повлияет на рейтинг:
Комментарии
Последние записи в блогах

Платники податків мають право зареєструвати другий примірник акцизної накладної на розподіл пального

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/396944.html повідомила, що з 28.10.2019 розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної, складеної у порядку, передбаченому   п. 23 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) згідно з п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ.

Подробнее

Право на податкову соціальну пільгу визначено ПКУ

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що будь-який платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (далі – ПСП) у розмірі, що дорівнює 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Подробнее

Про право на податкову знижку за навчання в інтернатурі вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладах

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

Норми встановлені п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Подробнее

Нині українським православним з ініціативи зовнішніх сил нав’язується дискусія стосовно святкування Різдва не 7 січня, а 25 грудня.

Ініціатори кажуть, що це дуже «сучасно» і відверто по «європейські» бути разом з католиками і протестантами та святкувати Різдво у терміни які колись встановив Ватикан. Але чи так це насправді? Чи усе так мило і просто?

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы продажу украинской земли?
Да
Нет
Не знаю