В Днепре более 2,5 тысяч ВИЧ-инфицированных бесплатно получают лекарства

01.12.2016 15:52

За 10 месяцев текущего года в Днепре зарегистрировано 600 новых ВИЧ-позитивных лиц, в то время как за аналогичный период прошлого года их было около 400.

Об этом Информатор узнал у директора городского Центра СПИДа Елены Лесничей, сообщает Интернет-издание «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

«Из общего количества выявленных новых ВИЧ-позитивных лиц 452 людям установлен диагноз ВИЧ-инфекция, в частности 313 лицам — диагноз СПИД. Среди впервые зарегистрированных — больных мужчин и женщин поровну. Если раньше чаще всего инфицирование происходило через уколы инъекционных наркотиков, то сейчас в большинстве случаев — половым путем. Все имеют подтвержденный диагноз ВИЧ-инфекция, бесплатно получают антиретровирусную терапию. На сегодня это 2 тыс. 548 человек, в том числе, переселенцы из зоны проведения АТО», — сказала Елена Лесничая.

ВИЧ-инфицированные беременные также бесплатно получают лекарства для профилактики вертикальной трансмиссии для того, чтобы не инфицировать плод. Директор центра подчеркнула, что своевременное принятие специальных противовирусных препаратов и отказ от грудного вскармливания помогают ВИЧ-инфицированным женщинам родить и воспитать здорового ребенка. С начала года антиретровирусную терапию получили 79 беременных. Дети, рожденные от ВИЧ-инфицированных матерей, находятся под наблюдением специалистов Центра СПИДа до полуторагодовалого возраста. Если после проведения анализов антител к ВИЧ не обнаружены, ребенок считается здоровым.

Елена Лесничая добавила, что умирают не от СПИДа, а, как правило, от сопутствующей патологии — в 99% случаев от туберкулеза, пневмонии, токсоплазмоза и др. «Если ВИЧ-инфицированный человек придерживается лечения, постоянно обследуется, человек может прожить достаточно долго. В моей практике есть такие люди. Они живут обычной жизнью, создали семьи, работают, даже уже имеют внуков. Под диспансерным наблюдением в Центре СПИДа находятся 6 тыс. 848 ВИЧ-инфицированных, в том числе 2 тыс. 737 человек с диагнозом СПИД», — сказала врач.

Сегодня, 1 декабря — всемирный день борьбы со СПИДом.

Комментарии
Последние записи в блогах

Питання збереження давніх слов'янських православних сакральних місць нині, у період активних перетворень та будівництв, постає особливо актуально. Стосується воно і найдавніших слов'янських територій, які розміщуються в Волино-Карпатському регіоні, найперше на історичній Волині (нині північно-західний регіон України та окремі землі Польщі та Білорусі), власне, на Погоринні, більша частина якої припадає на Рівненську область.

Саме тут знаходяться ті місця, які були серцем першої слов'янської держави нової ери в Європі - Дулібської (Дулібського Союзу 1-9 ст.н.е.).

Саме тому місцеві інтузіасти наполегливо прагнуть зберегти давні святі місця, серед яких унікальні, такі як Хотинське джерело (Першоджерело) поблизу Рівного.

Про історію рятування джерела ентузіастами "Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Рівненської області" та місцевою владою від занепаду та захаращення читайте у статті, що нижче...

Подробнее

Платники податків мають право зареєструвати другий примірник акцизної накладної на розподіл пального

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/396944.html повідомила, що з 28.10.2019 розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної, складеної у порядку, передбаченому   п. 23 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) згідно з п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ.

Подробнее

Податкова знижка для фізичних осіб

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, щоб повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями ст. 166 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.  Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

Подробнее

Право на податкову знижку за 2018 можна використати по 31 грудня (включно) 2019

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома громадян, що використати права на податкову знижку за підсумками 2018 року  громадяни можуть  по 31 грудня (включно) 2019 року, подавши Декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю